Гудзонське диво і український герой. П’ять неймовірних авіапосадок літаків

До п`ятірки екстрених аварійних посадок входить приземлення наосліп турецького літака, яке здійснив український пілот.

Погодні умови, зовнішні ризики та технічні несправності іноді вносять свої корективи у роботу пілотів. Не завжди пасажирам доводиться пережити легку посадку. Інколи виникають непередбачувані ситуації: сильний бічний вітер, шторми, відмова двигунів чи шасі, – усе це перешкоджає нормальному приземленню повітряного судна. Інколи посадка може здійснюватися навіть не на твердій поверхні. Однак швидка реакція капітана екіпажу та майстерність пілотів дають можливість уникнути фатальних наслідків та низки жертв. У цій статті ТСН.ua зібрав п’ять фантастичних історій посадок літаків, які дивом завершились успіхом.



“Гудзонське диво”

2009 року на воді річки Гудзон поблизу Нью-Йорка відбулася аварійна посадка лайнера Airbus А-320. Зазначається, що на борту літака перебували 150 пасажирів та п`ять членів екіпажу.

Врятував літак від краху капітан екіпажу – Чеслі Салленбергер на прізвисько Салі, якому вдалось розвернути лайнер над містом і здійснити посадку на річці Гудзон. Після приводнення він двічі перевірив салон літака. Салі – досвідчений авіатор, колишній військовий пілот. Він працював пілотом у US Airways від 1980 року. До цього чоловік 7 років пілотував винищувач у ВПС США.

На його честь гурт “Electric Youth” написали пісню “A real hero”. А також було знято фільм “Sully” (“Диво на Гудзоні” – ред.), режисером якого став Клінт Іствуд. Капітана-героя зіграв Том Генкс.

Чеслі Салленбергер фото: commons.wikimedia.org

Причиною падіння літака було зіткнення із зграєю птахів. Внаслідок цього у нього відмовили два двигуни, а через хвилину після зльоту лайнера пілот попросив дозволу на посадку.

“Через декілька хвилин після зльоту ми почули, як щось голосно стукнуло, літак злегка захитався і незабаром ми відчули запах диму”, – розповів один із пасажирів.

Щонайменше 78 людей постраждали в аварії повітряного судна. Багато пасажирів після посадки опинились у воді, згодом їх забрали до лікарні через переохолодження. Зазначається, що температура води на момент посадки становила 6 градусів за Цельсієм. Ніхто не загинув та не отримав серйозних пошкоджень.

Через декілька хвилин після падіння літака підійшли рятувальні катери. Рятівники через люки почали виводити пасажирів у надувних рятувальних жилетах.

Тодішній сенатор Нью-Йорка Чарльз Шумер назвав справжнім дивом те, що в результаті падіння літака ніхто не постраждав.

“Пілот був справжнім героєм. Він бачив, що відбувається, вивів літак на мінімальну висоту, зробив розворот в потрібному напрямку, знайшов річку Гудзон і постарався зробити посадку на воду максимально безпечною”, – сказав Шумер.

Приземлення на двох колесах в Ірані

2010 року в Ірані пілоти змушені були здійснити екстрену посадку через відмову шасі. Тоді іранський пілот зробив неможливе – посадив літак без переднього шасі.

Зазначається, що під час зниження на летовище не відкрилась передня стійка шасі. Однак це капітана екіпажу не зупинило, і він вирішив здійснити приземлення на двох колесах.

Повідомляється, що у такій ситуації зрідка вдається уникнути великої кількості жертв, тому в аеропорту усі готувалися до найгіршого. Однак пілоту вдалось віртуозно здійснити посадку на дві задні стійки шасі. При цьому, балансуючи, знизити швидкість. Таким чином, пригальмувавши, лайнер “ліг” на передню частину фюзелажу. В результаті дивовижного приземлення жоден із пасажирів не постраждав.

Згодом повідомлялось, що причиною несправності могла стати зношеність парку лайнера. Адже США ввели санкції, які забороняли ввозити до Ірану запчастини для Boeing.

Мережею ширились кадри фантастичної посадки лайнера.

Аварійна посадка без шасі у Варшаві

2011 року у Польщі відбулась схожа ситуація. У варшавському аеропорту літак польської авіакомпанії LOT “Boeing-767” також здійснив аварійну посадку без шасі. Лайнер летів рейсом Нью-Йорк-Варшава. На борту перебували 230 осіб. Людей успішно евакуювали, тому жоден пасажир не постраждав.

Зазначається, що літак також не зміг сісти з першого разу через відмову шасі.

Приземлення наосліп у Стамбулі

У липні 2017 року у аеропорту Стамбула “Ататюрк” Український пілот посадив пошкоджений градом літак і став героєм у Туреччині Український пілот посадив пошкоджений градом літак і став героєм у Туреччині український пілот здійснив героїчну посадку літака. Відомо, що літак повинен був здійснити рейс Стамбул-Ерджан. Однак на висоті 4000 футів над землею чималий град, розміром із мандарин, побив скло в кабіні пілотів і понівечив фюзеляж літака Airbus-320.

Як зазначається, на борту літака перебували 121 особа та 6 членів екіпажу. Капітаном літака був український пілот Олександр Акапов, який вирішив не ризикувати та повернутись на летовище. Пілоти наосліп здійснювали аварійне приземлення.

фото: Facebook/Петро Порошенко

Свідки подій знімали неймовірну посадку на камери, пілотам аплодував увесь аеропорт, а саму подію транслювали турецькі телеканали.

Олександр Акопов розповів, що усі працівники лайнера святкували своє друге народження. “Я 30 років літаю. Ну, ви бачили, як літак сів? Нормально? Пасажирі живі”, – сказав український пілот.

Зазначається, що у відкритому небі Акопов провів близько 13 тисяч годин.

“Це нормальне явище. Звичайна професійна надійність. Наш локатор не показував це явище природне, тому так вийшло. Це було важко, але головне – люди цілі”, – додав він.

Фантастична авіапосадка у Філадельфії

Нещодавно, 17 квітня, страшна авіапосадка відбулась у Філадельфії. Під час польоту в американського літака раптово вибухнув двигун. На борту було 144 пасажири та п’ять членів екіпажу. Загинула жінка, ще одну пасажирку ледь не висмоктало у розбитий ілюмінатор. Однак пілотам вдалося екстрено посадити літак.

Рейс американської компанії Southwest Airlines повинен був долетіти з Нью-Йорка до Даласа.

“Минуло приблизно 20 хвилин після зльоту літака. На висоті дев’ять кілометрів з кабіни надійшли кілька сповіщень та попереджень. Екіпаж вдягнув кисневі маски та повідомив про несправність одного двигуна. Вони летіли на одному двигуні та екстрено сіли”, – сказав голова Національної ради з безпеки на транспорті США Роберт Сумвольт.

Пасажири зазначають, що літак різко знизився на кількадесят метрів.

Вибух розірвав двигун на шматки, пошкодив крило та фюзеляж. Уламки летіли в різні боки – один з них вибив ілюмінатор. Одну з пасажирок ледь не висмоктало у вікно. Відомо, що один з уламків сильно поранив пасажирку Дженніфер Ріордан з Нью-Мексико, врятувати її не змогли.

Пасажир Джим Деметрос сидів за три ряди від розбитого вікна. Каже, вся увага була прикута до жінки, яка отримала травми.

“Це був досить страшний інцидент. Але екіпаж зробив фантастичну роботу, щоби всіх заспокоїти”, – згадує чоловік.

фото: Reuters/Southwest Airlines

“Ми почали знижуватися. Деякі пасажири не могли стримати свій жах, а деякі плакали, коли побачили через відкрите вікно пошкоджений двигун”, – згадує пасажир Метт Тренчин.

Чому в небі вибухнув двигун – досі невідомо. Розслідування, вважають чиновники, триватиме щонайменше рік.

Генеральний директор Southwest Airlines Гері Келлі висловив вдячність, що ніхто інший не був серйозно пораненим, але назвав смерть пасажира “трагічною втратою”.

Він заявив, що не знав про будь-які проблеми з літаком Boeing 737, який востаннє перевірили в неділю. Тоді не виявили жодних проблем, у тому числі із двигуном. Келлі уточнив, що це перший подібний випадок на борту літака цієї авіакомпанії. “Вони (екіпаж) чудово виконали свою роботу”, – додав Келлі.

Пасажири цього літака називають жінку-капітана Теммі Джо-Шульц, якій вдалось успішно здійснити авіапосадку, справжньою героїнею. Зазначається, що вона була однією з перших жінок, які сіли за штурвал винищувача. Протягом 10 років Шульц пропрацювала пілотом винищувача у воєнно-морських силах США. Повідомляється, що жінка дослужилась до лейтенанта-командера. Однак пізніше перейшла на громадянську службу.

фото: Reuters

У ЗМІ шириться аудіозапис, у якому жінка-капітан повітряного лайнера спокійним голосом повідомляє про те, що на борту виникли проблеми, і необхідно здійснити аварійну посадку.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини