Католицький Великодень в 2019 році: дата і історія

Великодень – це велике християнське свято, що знаменує Світле Христове Воскресіння, і є центром біблійної історії. З давніх-давен Великодень носила назву “Свято свят і перемога урочистостей”.

Коли відзначається католицький Великодень в 2019 році, на який день припадає це свято і чому східні і західні християни не збігаються за часом, святкуючи Воскресіння Господнє, – повідомляє Сьогодні.



Дата католицького Великодня 2019

Красиве і світле церковне свято Пасхи відзначають у багатьох країнах. Але при цьому у різних конфесій дати можуть відрізнятися. Так православна Пасха 2019 доводиться на самий кінець квітня, 28-е число. А ось католицький Великдень відзначатиметься рівно на тиждень раніше – в неділю, 21 квітня.

Чим же пояснюється така різниця в датах? Вся справа в різниці між юліанським і григоріанським календарями, виходячи з якої дати православної і католицької Пасхи можуть відрізнятися одна від одної на один, два і більше тижнів.

Але це правило не діє постійно: раз на декілька років дати святої Пасхи збігаються, і тоді всі християни – і православні, і католики – отримують можливість святкувати цей великий день разом.

Великдень: історія встановлення

У 325 році в Нікеї відбувся перший Вселенський собор, на якому священнослужителі визначилися з датою Великодня за Олександрійською пасхалією. За постановою собору, Пасха стала зсувним святом і повинна відзначатися в першу неділю після весняного рівнодення і повного місяця, після закінчення повного тижня з часу старозавітної іудейської Пасхи.

Однак пізніше, в XVI столітті, священик Христофор Клавіус озвучив інший календар для визначення дати Пасхи. Починаючи з 1582 року, католики перейшли на григоріанський календар обчислення пасхалії, внаслідок чого католицький Великодень часто настає раніше іудейського або в один день з нею і випереджає православний Великдень. Східна ж церква відмовилася від нововведення і залишилася на колишньому Юліанському календарі.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини