Ця велична будівля з чотирьма кутовими вежами і величезним куполом не просто чергова німецька пам’ятка з багатою обробкою, а справжній символ країни, що втілює її єдність і зберігає спогади про історичні події. Сьогодні Reichstagsgebäude є місцем засідання парламенту — Бундестагу і заодно самою відвідуваною архітектурною спадщиною Німеччини.
1. У 1884 році почалося будівництво Рейхстагу. Перший камінь був закладений імператором Вільгельмом I, який не дожив до завершення будівництва і передав право розпоряджатися цим процесом Вільгельму II. За весь період зведення величезної помпезної споруди було витрачено близько 30 мільйонів марок. Гроші пішли і на прикрашання залів.
2. Перша пожежа, в якій загинув головний зал Рейхстагу, охопив будівлю у 1933 році, 28 лютого. З подачі Гітлера в підпалі звинуватили комуністичну партію, якій довелося припинити свою роботу. З того дня страшної пожежі парламент перестав брати участь у засіданнях стінах Рейхстагу. Будівля зі слідами кіптяви облюбували пропагандисти. Але навіть в цей період вона залишалася негласним символом міста і країни. Про це знали радянські військові, у 1945 році попрямували на штурм. З захопленням штурмовиками Берліна потрапила і будівля Рейхстагу. Його красивий купол зрешетили кулями, стіни нагадували руїни, а вціліле внутрішнє оздоблення завойовники «облагородили» написами.
3. Реконструкції в Reichstagsgebäude проводилися з 1957 по 1972 рік, потім в кінці 90-х років. В ході останніх змін в будівлі з’явилися оглядовий майданчик над пленарним залом і купол з дзеркальним конусом, які приваблюють туристів з усього світу.
4. Неодмінно варто відвідати Рейхстаг, щоб побачити залишені радянськими солдатами послання. Адже це частина історії, нагадування про кровопролитні дні і перемогу над фашизмом. Крім стіни з автографами, в будівлі виставлені знімки, на яких зображена історія Берлінського Рейхстагу.
5. Але найцікавіше — це скляний купол заввишки більше 23 метрів з оглядовим майданчиком і дзеркальним конусом. Нахил дзеркал конуса регулюється комп’ютерною програмою, забезпечуючи найкраще висвітлення усередині пленарного залу.
6. Будівництво Рейхстагу почалося зі скандалу: земля, де розташована будівля, що колись належала дипломату Дюку Радзинського, навідріз відмовився дати дозвіл на зведення будівлі. Перший камінь був закладений лише через три роки після його смерті.
7. Гітлер жодного разу не вимовляв промов в стінах Рейхстагу. Його метою було будівництво нової будівлі парламенту висотою 290 метрів. Але в ході розв’язаної війни задум не було здійснено.
8. Написи, залишені російськими солдатами в день падіння Рейхстагу і Німеччини, покриті шаром прозорого лаку, надійно захищає ці нагадування про війну від вандалів.
9. Потрапити в Рейхстаг можна абсолютно безкоштовно з 8 ранку до 11 вечора, але тільки по запису на сайті і після суворого огляду, що включає процедуру перевірки документів.
За матеріалами Цікаві факти.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини