5 міфів про мінеральну воду

Здавалося б, про питний режим вже все розказано і не може бути ніяких розбіжностей: без якісної води неможливо бути здоровим. І про те, скільки і як потрібно пити води, всі знають. Виявляється, все трохи не так: існують спірні твердження в цьому питанні.



Міф 1: мінеральну воду можна пити в необмеженій кількості — це дуже корисно
Мінеральна вода буває трьох типів: лікувальна, їдальня і лікувально-столова. Лікувальна мінеральна вода містить високу концентрацію мікроелементів: йоду, брому, бору, солей. Вживати її слід за рекомендацією лікаря. Столова мінеральна вода характеризується зниженим вмістом цих елементів. Її можна пити скільки завгодно і готувати на ній їжу.
Лікувально-столова мінеральна вода — оптимальний варіант для повсякденного вжитку: мінерали, мікроелементи і солі в ній, — середньої, нешкідливої концентрації. Таку воду можна пити в необмежених кількостях, але використовувати її для приготування їжі не рекомендується.

Міф 2: Мінеральну воду не можна пити під час занять спортом

Виявляється, пити воду під час тренувань не тільки можна, але й потрібно. Зневоднення організму, що може викликати нестача води — це перше, що чекає на наш організм. Разом з потом організм втрачає корисні солі та мінерали, нестачу яких необхідно усунути. Пити лікувально-столову мінеральну воду під час тренувань набагато корисніше, ніж звичайну воду, оскільки вона відновлює водний баланс і насичує клітини мікроелементами.

Міф 3: Мінеральна вода у скляних пляшках краще, ніж у пластикових
Насправді, мінеральна вода в скляних і пластикових пляшках по якості й смаку абсолютно однакова. Єдина відмінність — у зручності зберігання. В скляних пляшках мінеральна вода зберігається довше і повільніше нагрівається на сонці.

Міф 4: Будь-яка мінеральна вода з магазину – натуральна

Це не зовсім так. Можна додати солі і мінералів у звичайну воду на заводі — склад буде схожий з природною мінеральною водою, але ось спільного у них буде мало. Справжня мінеральна вода — це складний розчин, мікроелементи та інші корисні речовини в якому містяться у вигляді іонів, газів і колоїдних частинок. Процеси природної мінералізації набагато складніші від заводських процесів насичення питної води солями та елементами. Відповідно, якість мінеральної води, видобутої з джерела, набагато вище.

Міф 5: Джерельна вода — корисна та безпечна

Ми звикли вважати, що джерельна вода — найчистіша і найкорисніша. Все це правда, та санітарний стан багатьох джерел перебуває у дуже поганому становищі. Вони забруднені відходами діяльності людини та стічними водами. Такі джерела дуже потребують очищення. Перш ніж використовувати воду з джерела, бажано отримати аналіз її хімічного складу.

За матеріалами tribuna.pl.ua.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини