Сьогодні соняшникова олія – одна з найуживаніших у світі.
Також соняшникова олія допоможе позбутися від чорних крапок, змити з рук суперклей і продовжити термін служби взуття, інформує Ukr.Media.
Представляємо вам дивовижні лайфхаки з соняшниковою олією.
Видаляйте сліди від наклейок та етикеток
Нанесіть трохи соняшникової олії на ватний диск і гарненько потріть липкий слід. Якщо наклейка не здається, зробіть їй компрес – прикладіть ватний диск з маслом до забруднено ділянки на 10-15 хвилин, а потім потріть ще.
Знімайте макіяж
Змочіть ватяний диск теплою водою, нанесіть на нього кілька крапель олії і протріть обличчя. З тінями і тушшю цей трюк теж працює: ватні диски треба ненадовго прикласти до повік і м’яко видалити залишки макіяжу. Обов’язково змийте масло засобом для вмивання.
Не наливайте масло, а розбризкуйте
Соняшникова олія – досить калорийний продукт: 884 ккал на 100 г. Всього кілька столових ложок – це приблизно 34 г масла і 300 ккал. Щоб знизити калорійність страв, вибирайте масло з насадкою-спреєм.
Наприклад, у деяких флаконах соняшникової олії є розпилювач, що працює в трьох режимах: спрей, струмінь і крапля. Одне натискання в режимі спрею – всього 4 ккал, при цьому масло рівномірно розподіляється по поверхні сковорідки або форми для запікання. Пара пшиків – і овочевий салат, заправлений оптимальною кількістю масла.
Поліруйте меблі
Сліди від гарячого посуду можна прибрати за допомогою масла і солі. Загорніть сіль в м’яку тканину і потріть цим кульком пляму, а потім пройдіться по поверхні фланелевою ганчіркою з соняшниковою олією і насухо витріть.
Щоб повернути дерев’яним меблям блиск, змішайте масло і винний оцет в рівних пропорціях, змочіть в суміші м’яку тканину без ворсу і ретельно натріть поліровану поверхню.
Змащуйте тертку
Натерти м’який сир – завдання для сильних духом. Щоб сир не розмазувався за тертці, змочіть олією паперову серветку і протріть поверхню інструменту перед роботою.
Доглядайте за взуттям
Нанесіть трохи соняшникової олії на м’яку ганчірочку і протріть подряпані або покриті соляними розводами черевики з гладкої шкіри. Коли масло вбереться, відполіруйте взуття до блиску. Цей спосіб підходить і для догляду за шкіряними сумками.
Доглядайте за чавунними сковорідками
Видалити іржу з поверхні чавунного посуду – ціла історія, так що краще запобігти її появі. Вимийте й насухо витріть сковороду, а потім нанесіть на її поверхню тонкий шар олії. Можна зробити це серветкою або пензлем, а можна просто скропити з розпилювача. Все, іржа не пройде!
Видаляйте чорні крапки
Вмийтеся і гарненько витріть обличчя, потім змочіть руки олією і нанесіть її на шкіру. Масла потрібно стільки, щоб руки вільно ковзати по обличчю. Ретельно, дбайливо помасажуйте зони з чорними крапками протягом 5-7 хвилин.
Намочіть чистий махровий рушник в теплій воді, відіжміть і накрийте ним обличчя на 15 хвилин. Збийте невелику кількість засобу для вмивання в піну і помасажуйте нею проблемні ділянки, а потім змийте водою.
Правильно зберігайте масло, щоб воно довше не псувалося
Соняшникову олію треба зберігати у темному та прохолодному місці. Поруч з плитою – не варіант. Краще все ж переставити її в холодильник. До умов зберігання особливо чутлива нерафінована олія: щоб вона не згіркнула завчасно, краще купувати її в маленьких пляшках.
Якщо не хочеться морочити собі голову з правильним зберіганням, вибирайте сучасні упаковки.
Відмивайте суперклей
У суперклею є цікава особливість: краще всього він склеює пальці. Щоб видалити його сліди, рясно змочіть їх соняшниковою олією і втирайте її в шкіру. Потріть забруднені місця щіткою і вимийте руки з милом.
Прибирайте запах цибулі і часнику з обробної дошки
Якщо навіть після миття сумнівний запашок не зникає, протріть дошку серветкою, змоченою камфорним маслом. Потім ретельно промийте дошку під проточною водою – від запаху не залишиться і сліду.
Змащуйте скрипучі петлі…
Постійно скрипучі двері виведуть з себе навіть чемпіона світу з терпіння. В якості екстреного засобу підійде олія. Наберіть її в шприц або піпетку і змажте всі рухомі частини, а залишки протріть серветкою.
… і заїдаючі блискавки
Якщо блискавка на сумці або одязі постійно заїдає, а часу на ґрунтовне лагодження немає, наберіть масло в піпетку і залийте в замок. Відкрийте і закрийте застібку кілька разів, після чого витріть надлишки масла.
Натирайте змішувачі до блиску
Відмиваєш биту годину кран у ванній від вапняного нальоту, але варто домочадцям один раз вимити руки – привіт, сліди від крапель! Змочіть серветку невеликою кількістю соняшникової олії і протріть змішувачі. Блищати будуть не гірше нових.
Щоб масло не горіло, смажте на рафінованій
Точка димлення рафінованої соняшникової олії – 232 °C, нерафінована починає чадити при 107 °C. Ароматне масло залиште для салатів та інших холодних страв, а для смаження вибирайте якісну рафіновану олію.
Використовуйте масло замість крему для ніг
Обробіть стопи за допомогою пилки, нанесіть на них трохи олії (приблизно столову ложку), втріть і надіньте щільні бавовняні шкарпетки. Найкраще робити цю процедуру на ніч, щоб масло не встигло всмоктатися.
Готуйте ароматну заправку
Покладіть в скляну ємність лимонну цедру, нарізаний стручок пекучого перцю або свіжі пряні трави, залийте олією і поставте в холодильник.
Через 7-10 днів спробуйте суміш. Якщо вона добре настоялася, відфільтруйте масло і перелийте в пляшку з темного скла. Зберігати готову заправку потрібно в холодильнику, а додавати в салати, супи, соуси і страви з м’яса, птиці або риби.
Робіть скраб для тіла
Рецепт простий: змішайте мелену каву (кавова гуща теж підійде) і соняшникову олію в співвідношенні 3 : 1. В принципі, скраб вже готовий, але за бажанням можете додати туди 1 чайну ложку ванільного екстракту, 6-8 крапель ефірного масла лаванди або 4-5 крапель апельсинового масла.
Не знаєте, що подарувати – даруйте масло
Так, ми серйозно. Якісне масло в зручній упаковці з розпилювачем – відмінний подарунок для тих, хто цінує хорошу їжу. Додайте до масла пляшку бальзамічного оцту і набір незвичайних спецій, упакуйте все це в симпатичний кошик – корисний і приємний подарунок готовий.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини