Абітурієнти з окупованих територій не відбиратимуть місця у вступників, які склададають ЗНО

Голова освітнього комітету парламенту розповів про квоти на абітурієнтів з окупованих територій, які вступатимуть до українських ВНЗ без ЗНО.

Для абітурієнтів із тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей буде окрема квота на вступ до українських вищих навчальних закладів, щоб вони не конкурували з тими, хто для вступу складає зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), заявив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, депутат від «Слуги народу» Сергій Бабак.



«У них окрема квота. Коли ми розглядали цей законопроект (про особливості вступу до вишів України для дітей із Криму й ОРДЛО, – ред.) у себе на комітеті, то рішенням комітету ми попросили прем’єр-міністра, щоб він виділив цю квоту окремо як доповнення до кількості бюджетних місць, яка є нині в Україні для широкого вступу. Тоді вони взагалі ні з ким не конкуруватимуть. Наскільки мені відомо, наразі Міністерство освіти і науки з Міністерством економіки вже на фінішній прямій щодо погодження цієї додаткової бюджетної квоти», – сказав Бабак на прес-брифінгу в четвер, 9 липня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що така квота для дітей із Криму й ОРДЛО, ймовірно, буде щороку.

«Ми робитимемо так, щоб діти справді не конкурували з українськими дітьми, які складають зовнішнє незалежне оцінювання», – додав депутат.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон, який дає змогу дітям з анексованого Криму і окупованих районів Донецької та Луганської областей вступати у ВНЗ України без зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Вони матимуть можливість вступити у всі вищі навчальні заклади України, а не в обмежений перелік, як це відбувається зараз.

Крім того, всі охочі зможуть навчатися в українських ВНЗ безкоштовно, через державне замовлення в межах квот. Раніше така норма діяла тільки для випускників з анексованого Криму і Севастополя.

8 липня закон передали на підпис президентові України Володимиру Зеленському.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини