Американця Богдана Вечірка, який на бензовозі в’їхав у натовп протестувальників, звільнили з ув’язнення

Американця українського походження Богдана Вечірка, який на бензовозі в’їхав у натовп протестувальників, звільнили з ув’язнення, не висунувши звинувачень.

Втім, за даними правоохоронців, розслідування триває, повідомляє Голос Америки.

Водія Богдана Вечірко випустили з в'язниці - UaPost - Ukrainian ...



У штаті Міннесота підозрюваних можуть утримувати без офіційно висунутих обвинувачень впродовж 36 годин. У випадку Вечірка цей термін сплив.

35-річного американця заарештували за підозрою у скоєні нападу і утримували у тюрмі графства Геннепін. У неділю ввечері Вечірко, перебуваючи за кермом порожнього бензовоза, на великій швидкості в’їхав у натовп протестувальників, що рухалися у бік швидкісної автостради.

Місцеві ЗМІ в Міннесоті повідомляють, що він заздалегідь сигналив протестувальникам, втім не зменшував швидкість. Протестувальники встигли втекти, і під час події ніхто з них не постраждав. Коли водій зупинився, його вантажівку оточили протестувальники.

На фотографіях помітно, що Вечірка побили. Його обличчя та передня частина тіла мають синці та сліди крові. Офіційно не підтверджено, хто це зробив. Перед ув’язненням правоохоронці відвезли водія до лікарні, у Вечірка діагностували поранення, які не загрожують його життю.

Прокурори можуть звинуватити Вечірка пізніше, якщо знайдуть докази його винуватості. Уповноважений Департаменту громадської безпеки Джон Гаррінгтон заявив, що на початку розслідування дії Вечірка виглядали як навмисні, але може виявитись, що це трапилось не навмисне.

Вечірко працює як незалежний контрактор на компанію із перевезення вантажів Ken Advantage. У компанії заявили, що готові повністю співпрацювати зі слідством.

В українській громаді штату Міннесота описують Вечірка як “українця, мирного християнина, хорошого сім’янина, чесну і порядну людину”. Вечірко виховувався в родині євангельських християн.

За словами джерел в українській громаді, сім’я Вечірка імігрувала до США, коли Богданові було 5 років. Вони переїхали у статусі релігійних біженців. Його родина – з Червонограда, Львівської області.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини