Азербайджан оголосив про початок антитерористичних заходів у Карабаху: гремлять вибухи

В Міноборони Азербайджану оголосили, що мета заходів – “відновлення конституційного ладу”, “припинення широкомасштабних провокацій”, “роззброєння та виведення формувань збройних сил Вірменії з наших територій”, “нейтралізація” військової інфраструктури та забезпечення безпеки мирних азербайджанських громадян.

В Міноборони також заявили, що проінформувало командування російських “миротворців” та керівництво спільного турецько-російського моніторингового центру про свої заходи, – пише ТСН.



Перед операцією Азербайджан закрив свій повітряний простір для Вірменії.

Що відбувається в Нагірному Карабасі зараз

Азербайджанські військові стверджують, що вони за допомогою високоточної зброї на передній лінії та у глибині виводять з ладу позиції збройних сил Вірменії, їхні вогневі точки та об’єкти військового призначення. У Карабаському регіоні відключений мобільний зв’язок.

У місті Степанакерт – так званій столиці невизнаної Нагірно-Карабаської республіки – лунають сирени повітряної тривоги, гучні звуки вибухів, у небі літають безпілотники та працюють зенітно-ракетні комплекси.

Робота ЗРК в Нагірному Карабаху / Скриншот / ©

У Мережі почали з’являтися перші відео з подіями в Нагірному Карабасі. Зокрема, азербайджанська армія показала кадри свого удару по ЗРК “Тор” збройних сил Вірменії.

В Міноборони Азербайджану закликали цивільне населення на території Карабаху триматися подалі від військових об’єктів. Також у відомстві повідомили про створення гуманітарних коридорів для цивільних для забезпечення їхньої евакуації з небезпечної зони на Лачинській дорозі та інших напрямках.

Реакція Вірменії на операцію в Нагірному Карабаху
В Міноборони Вірменії оазявили, що станом на 14:00 за місцевим часом ситуація на кордонах країни “відносно стабільна”.

Місцеві вірменські ЗМІ пишуть, що російські “миротворці” втекли з Карабаха і не захищатимуть Вірменію.

Реакція Росії на події в Нагірному Карабаху
Речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що Азербайджан надає інформацію РФ про проведення операції в Карабаху.

“Миру між Вірменією та Азербайджаном можна досягти, реалізуючи дорожні карти, про які домовлялися і які є на папері”, — додала Захарова.

До слова, на початку вересня прем’єр Вірменії Нікол Пашинян припустив, що одного дня Росія, яка взяла на себе зобов’язання “допомогти” у конфлікті щодо Нагірного Карабаху, може піти із нього.

Пашинян також заявляв, що Вірменія більше не може покладатися на РФ як на гаранта своєї безпеки, адже її “можливості змінилися” внаслідок “подій в Україні”.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини