Багато років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму

Продукція компанії Timberland, особливо її жовті черевики, відома у всьому світі. Про існування цього бренду знає кожен, але мало хто знає історію створення самої компанії.

Виявляється, всесвітньо відому компанію заснував вихідець із Одеси Натан Шварц!

Він народився в 1902 році в сім’ї взуттєвого майстра. У ті часи життя євреїв було важким, тому незадовго до початку Першої світової війни, родина Шварц вирушила на пошуки кращого життя в Америку.

39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 1

Наслідуючи приклад свого батька, юний Натан теж освоїв ремесло чоботаря. У 16 років він влаштувався підмайстром в крихітну майстерню. Там Шварц кроїв шкіру, вирізав підметки і устілки, шив взуття, терпляче заробляючи і відкладаючи гроші…

39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 2

Лише до 50 років Натану вдалося зібрати достатньо коштів, щоб почати власну справу. У 1952 році він викупив половину акцій нікому не відомої компанії Abington Shoe Company з однойменного міста в Алабамі. І тут наш герой зумів проявити себе у всій красі!

39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 3

Вже через 3 роки Натан Шварц викупив компанію цілком. Справи фірми йшли непогано, але спочатку вона нічим не вирізнялася з-поміж безлічі собі подібних, роблячи типові черевики того часу. Так тривало довгих 10 років, проте глава підприємства не сидів склавши руки.39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 4Шварц і його сини щодня ламали голову над тим, як зробити ідеальні черевики. Вони мріяли створити водонепроникне взуття, але традиційні технології того часу не дозволяли це зробити. Доводилося експериментувати і придумувати способи вирішення проблеми.

39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 5

Переломний момент стався, коли на скромній мануфактурі Шварца придумали технологію безшовного з’єднання гумової підошви з шкіряним верхом за допомогою спеціального пресу. Тепер можна було ходити по дрібних калюжах, не боячись, що черевики промокнуть!

39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 6

Справи компанії пішли вгору, але Натан і не думав спочивати на лаврах, а продовжував міркевати над тим, як поліпшити продукцію і зробити «черевики, що не промокають». Ось що згадує про це онук Натана, теперешній власник Timberland — Джеффрі Шварц:

39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 7

«Мій батько весь час проводив на фабриці разом з дідом. Коли вони поверталися додому, то продовжували розмови про те, як виробити шкіру, щоб вона відштовхувала воду. Вони прийшли до висновку, що бавовняні нитки не підходять, а потрібно використовувати нейлонові, що шви повинні бути не тільки еластичними, але й міцними, тому їх треба зробити потрійними, що клепки для шнурків повинні бути металевими, але й не залізними, щоб вони не заіржавіли… »

39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 8

Нарешті, в 1973 році було зроблено перші водонепроникні черевики Timberland. Коли Натан показав ідеальне взуття своїм рідним, один з онуків вигукнув: «Я ніколи в житті такі не одягну. Адже вони жовті!». Вирішуючи нагальні виробничі проблеми, ніхто навіть не подумав про колір…

39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 9

Колір черевиків з радістю б змінили, але такий відтінок виходив через специфіку обробки. До того ж шкіра для черевиків була вже заготовлена ​​у великій кількості, тому довелося робити їх жовтими. Нове взуття отримало назву Timberland і, незважаючи на всі побоювання, стало популярним. Саме ці черевики принесли всесвітню славу компанії Шварца!

39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 10

Спочатку продажі йшли досить мляво, незважаючи на неймовірну якість. Одного дня на фабриці з’явився італієць, який купив відразу 900 пар черевиків Timberland. Через рік він повернувся, і Шварц побоювався, що той приїхав з наміром повернути товар і забрати гроші. Але виявилося, що заповзятливий італієць приїхав за новою партією!

39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 11

Саме цей торговець використав колір черевиків як основну перевагу. В Італії він проводив рекламні акції: черевики Timberland піддавалися випробуванням в екстремальних умовах, потім їх мили і сушили на білизняний мотузці. Після прання чорних від бруду черевиків, вони знову ставали яскраво-жовтими, і цей контраст справляв незабутнє враження на покупців!

39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 12

Слава про жовті черевики стрімко розлетілася по світу, і відтепер цей колір асоціюється з маркою Timberland. У 1978 році The Abington Shoe Company була перейменована в Timberland Co. А 10 років тому компанія розширила виробництво, почавши випускати не тільки взуття, а й одяг.39 років тому одеський єврей створив всесвітньо відому фірму. Ось що вона випускає! - 13

Зараз фірма залишається вірною заповіту Натана Шварца і виготовляє одяг та взуття для екстремальних умов. У багатьох моделях бренду, навіть в плавках, передбачена герметична водонепроникна кишеня для мобільного телефону!

За матеріалами clicow.