“Боягузтво – найстрашніший гріх”: залізні правила життя Олега Сенцова

У ніч на 30 серпня з’явилася інформація про те, що переговорний процес про обмін полонених між Україною і Росією вийшов на фінальну стадію.

За останніми даними, мова йде про обмін українських політв’язнів   і захоплених під час загострення в Керченській затоці моряків.

Втім, офіційної інформації про те, що обмін точно відбудеться, поки ще немає. Однак є ймовірність того, що українці повернуться додому вже 30 серпня. Найпомітніша фігура в цій партії полонених – український кінорежисер Олег Сенцов, який провів в російському ув’язненні п’ять років, де не раз демонстрував непохитність своєї позиції.У травні 2018 го Сенцов навіть оголосив безстрокове голодування, вимагаючи від властей РФ відпустити всіх ув’язнених українців в Криму і Росії. OBOZREVATEL зібрав найяскравіші цитати, які максимально передають його характер, світогляд і залізні правила життя Олега.

"Боягузтво - найстрашніший гріх": залізні правила життя Олега Сенцова

“Я був на Майдані, і це головний вчинок у моєму житті”

У травні 2014 року Олег Сенцов і кілька його однодумців були незаконно затримані російськими правоохоронними органами на території анексованого Криму. За час перебування у в’язниці режисер неодноразово відкрито висловлювався про так зване приєднання півострова до РФ, про своє громадянство та ув’язнення.

“Я громадянин України, який був незаконно захоплений працівниками ваших спецслужб… Я був на Майдані, і це головний вчинок у моєму житті. Ми виступали проти злочинця-президента”.

“Я був і залишаюся громадянином України. Я не визнаю анексії Криму та військового захоплення Криму Російською Федерацією. Я не кріпак, мене не можна передати разом із землею”.

“Я не боюся цих погроз, і цей термін – 20 років – мені не страшний. Я знаю, що епоха правління кривавого карлика у вашій країні закінчиться раніше”.

“Велика зрада починається іноді з маленького боягузтва”

Режисер не приховує, що в ув’язненні йому погрожували тортурами, насильством, били і душили. При цьому боягузтво і готовність зректися своїх переконань Сенцов вважає найстрашнішим гріхом на Землі.

“Боягузтво – найстрашніший гріх на Землі. Велика зрада починається іноді з маленького такого боягузтва… Коли тобі надягають мішок на голову, трохи б’ють, і через півгодини ти вже готовий зректися усіх своїх переконань, обмовити себе у чому завгодно, обмовити інших людей, тільки щоб перестали бити. Я не знаю, чого можуть коштувати твої переконання, якщо ти не готовий за них постраждати”.
"Боягузтво - найстрашніший гріх": залізні правила життя Олега Сенцова

“Люди, які не вірять пропаганді, ще скажуть своє слово”

Всупереч висунутим обвинуваченнями, Олег Сенцов неодноразово висловлювався про своє справжнє ставлення до росіян, яким бажає лише свободи і сміливості.

“Люди, які не вірять пропаганді, ще скажуть своє слово. У нас теж була злочинна влада. Просто я не хочу, щоб вами правили злочинці. Я хочу побажати росіянам навчитися не боятися”.

“Ні про що ніколи не шкодую і ні на що ніколи не сподіваюся”

Про своє ув’язнення і низку випробувань, які йому підносить доля, режисер говорить філософськи.

“Ні про що ніколи не шкодую і ні на що ніколи не сподіваюся. Просто живу. Зараз я живу в тюрмі – ось і вся моя життєва позиція. Вважаю себе набагато вільнішим, ніж переважна більшість росіян, які живуть у чеховському футлярі і звідти через дірочку люблять Путіна”.

“Я – бейсбольний м’ячик, чим сильніше мене б’ють, тим вище я потім злітаю”.