Проведені в Ізраїлі досліди показали, що імунітет проти COVID-19, набутий завдяки мРНК-вакцинам, максимально ефективним лишається лише в перші три місяці. Після цього періоду ризик зараження поступово починає зростати.
Про результати експериментів та необхідність бустерної дози вакцини написало німецьке видання Focus. Повідомляється, що поступово кількість специфічних для Sars-CoV-2 антитіл і Т-клітин у крові зменшується. Це призводить до того, що імунній системі необхідно дедалі більше часу, аби зреагувати на вірус, який потрапив в організм, – пише Оbozrevatel.
Процес послаблення захисту особливо небезпечний у випадках із такими варіаціями коронавірусу, як “Дельта”. Адже цей штам вірусу особливо швидко розмножується, тому імунна система може не зреагувати вчасно на небезпеку.
Вчені під керівництвом Аріеля Ізраеля із компанії медичного страхування Leumit, провели дослідження та проаналізували дані 80 тисяч вакцинованих громадян Ізраїлю. Метою було зрозуміти, як швидко ослабне імунітет. Для цього було проаналізовано, у скількох людей тести на коронавірус були позитивними, незважаючи на вакцинацію. Також вчені відслідковували зміну кількості таких осіб залежно від часу, котрий пройшов від часу введення другої дози препарату.
“Ізраїль був серед перших країн, які провели масштабну кампанію з вакцинації”, – наголошують дослідники. Саме рання кампанія вакцинації мРНК-вакциною від BioNTech/Pfizer дозволила досягнути ефективної масової імунізації громадян. Однак країна також стала однією з перших, де кількість інфікувань знову почала зростати. Саме цей феномен і вирішила дослідити команда Ізраеля.
Аналіз дав доволі цікаві результати: у перші три місяці кількість інфікованих склала лише 1,3%, сюди включені також і люди з безсимптомним перебігом захворювання, але з позитивним ПЛР-тестом.
Однак уже на четвертий місяць кількість інфікованих почала стрімко зростати і збільшилась майже удвічі – до 2,4%. На п’ятий місяць динаміка збереглася і кількість заражених становила вже 4,6%. Після перших 5 місяців ситуація лише погіршилася: як показало тестування, у часовий проміжок від 150 до 179 днів після другого щеплення – кількість хворих на коронавірус зросла до 10,3%, а коли було перейдено позначку в 180 днів – показники становили вже 15,5%.
Вчені наголошують, результати дослідів підтверджують, що імунітет до Sars-CoV-2, набутий завдяки мРНК-вакцині, починає слабшати після перших трьох місяців від другого щеплення препаратом. Ба більше, через пів року ризик інфікування становить уже близько 15%. Хоча і зазначається, що аналізувалася саме частота зараження, а не його тяжкість та симптоми.
І все ж, як вважають дослідники, це яскраво демонструє необхідність впровадження ревакцинації десь після 5 місяців після того, як було зроблено друге щеплення. Вони акцентують, що варто піти на такий крок, аби зупинити розповсюдження вірусу. Адже навіть якщо особа хворіє безсимптомно – вона здатна інфікувати інших.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини