“Через Кримську платформу в Росії “кіпіш”” – Дмитро Кулеба

Нервова реакція Росії на ініціативу Кримської платформи є найкращим доказом того, що рух іде у правильному напрямку, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Росія нервово реагує на ініційовану Україною Кримську платформу щодо деокупації півострова. Про це 22 лютого в ефірі телеканала “Прямий” повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, – пише інтернет-видання “Гордон“.“Для мене найкращим доказом того, що ми рухаємося правильним шляхом із Кримською платформою, є регулярна інформація, яку я отримую з різних відкритих і закритих каналів про те, які, не побоюся цього слова, “кіпіш” і нервову реакцію викликають наші дії в Російській Федерації”, – сказав дипломат.

За його словами, у країні-агресорі “мобілізовані всі на протидію цій ініціативі”.

“Поставлені дві задачі. Перша – дискредитувати Кримську платформу на старті як таку. І друге – зірвати участь світових лідерів у її інавгураційному саміті, який відбудеться в серпні. Тобто конкретні в Росії поставлені відповідним органам задачі. І те, як вони нервово і як системно почали на це реагувати, є додатковим доказом, що вони бояться і що вони розуміють ті загрози, які ми несемо їм зі створенням Кримської платформи”, – пояснив Кулеба.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, запобігання порушенням прав людини і захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму.

Передбачено, що платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентської співпраці, у форматі експертної мережі.

Офіційно діяльність Кримської платформи буде розпочато на інавгураційному саміті, проведення якого заплановано на 2021 рік у Києві.