Чоловік, який скоїв замах на Роберта Фіцо, пояснив свої мотиви

У Словаччині 15 травня скоїли замах на життя прем’єра Роберта Фіцо. У мережі опублікували відео, на якому нападник пояснив свої мотиви.

Зазначимо, що стрільця затримали одразу ж після того, як він скоїв напад. Чоловік намагався втекти, однак його впіймали правоохоронці та очевидці. Відомо, що йдеться про 71-річного письменника Юрая Чінтулу, – пише 24 канал.

Пояснення нападника

У мережі показали відео, на якому у підозрюваного у нападі Юрая Чінтули запитують про мотиви, через які він вирішив вистрілити у Роберта Фіцо. Словацький письменник заявив, що зробив це, бо не згоден із політикою уряду.Зазначимо, що Юрай Чінтула – відомий словацький письменник та один із засновників літературного клубу DÚHA. Проте окрім літературної діяльності він був активістом ліберальної партії Словаччини. Цікаво, що у своїй творчості він звертався до теми смерті – наприклад, писав, що він “підносив тост” за неї.

Водночас журналіст-розслідувач Саболч Паньї стверджує, що Юрай Чінтула міг бути пов’язаний із проросійською воєнізованою групою Slovenskí Branci. Журналісти писали, що організація співпрацювала зі словацьким відділенням “Нічних вовків”, а її членів тренували колишні російські спецназівці. Це об’єднання закрили у 2022 році без повідомлення причин.

За інформацією ЗМІ, чоловік стріляв у Фіцо з короткоствольної кульової рушниці, якою письменник володів на законних підставах.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини