Чоловік побудував обертовий будинок заради дружини, яку не влаштовував краєвид із вікна (відео)

У Боснії чоловік на ім’я Воїн Кусіч побудував унікальне житло, яке крутиться навколо своєї осі. На будівлю такої споруди його надихнули постійні скарги дружини на те, що у них із вікна завжди один і той же краєвид.

Тепер, сидячи в будинку, літні люди мають можливість дивитися на поле, ліс та річку, повідомляє Reuters. 72-річному пенсіонеру такий проєкт мало не коштував життя, – пише Оbozrevatel“Будинок може зробити повне коло навколо своєї осі за 24 години на найменшій швидкості, а на найбільшій – за 22 секунди”, – хвалиться Воїн.

Будинок, який крутиться навколо своєї осі

Чоловік зізнається, що під час довгих 6 років будівництва потрапив у лікарню із серцевим нападом. Він просив у лікарів “виграти” йому ще хоч рік, щоб закінчити роботу над новим помешканням.

Воїн Кушич позується для фотозйомки перед своїм будинком, що обертається, у Србаці, Боснія і Герцеговина, 9 жовтня 2021 року. REUTERS/Дадо РувічМеханізм обертання будинку Воїна Кушича можна побачити в Србаці, Боснія і Герцеговина, 9 жовтня 2021 року. REUTERS/Дадо Рувіч

Кусіча надихнули творіння сербсько-американських винахідників – Ніколи Тесли та Михайла Пупіна. За словами архітектора-початківця, такий будинок витримає землетруси краще, ніж звичайні будівлі.