Бійки на льоду стали невіднятною частиною хокею, особливо в NHL, де рідкісний матч проходить без хоча б дрібної бійки. Найбільшою бійкою в хокеї вважається масове побоїще в 1987 р, на матчі молодіжних збірних Канади та СРСР, яке обернулося мало не міжнародним скандалом.
Канадська збірна вела рахунок і претендувала на чемпіонство, однак саме її гравець став винуватцем бійки, який ударив радянського хокеїста.
У бійці брали участь всі гравці, включаючи лави запасних. Судді безуспішно намагалися припинити бійку, але через півгодини покинули лід і заявили про дискваліфікацію обох команд, включаючи тренерів.
Чому так відбувається і чому, так часто не б’ються наприклад футболісти чи баскетболісти?
Є кілька вагомих причин популярності бійок на льоду, наведемо лише дві основні.
По-перше, це шоу. Самі хокеїсти зізнаються, що під час таких бійок ніяких серйозних травм вони не отримують, а при NHL є навіть спеціальні «інститути мордобою» де деяких гравців навчають саме битися на льоду, а не забивати шайби. Такі бійці є в кожній команді NHL, які відмінно знають як зробити гру «красивішою». Також є думка, що деякі бійки проходять за сценарієм, за спільною згодою обох команд…
По-друге, хокей – це силовий, контактний вид спорту, в якому поштовхи звичайна справа. Додайте до цього азарт, темперамент і емоції гравців, що може легко привести до бійки. Хокеїсти розпалюються дуже швидко і бійка може бути єдиним способом «розрядитися». Найчастіше причиною бійки стає емоційний стан хокеїста на той момент, а не ненависть в команді суперника.
Бійки в хокеї будуть, поки буде хокей, в його класичному вигляді. Інша справа коли бійки перетворюють гру в шоу, а хокейна арена стає ареною гладіаторів. Деякі вболівальники люблять хокей саме за бійки та кров на льоду. У цьому випадку про спортивний інтерес не може бути й мови.
За матеріалами Тут цікаво.