Чому не можна передаровувати або просто викидати речі

Не можна просто так взяти і позбутися від мотлоху.

Про те, що потрібно позбавлятися від мотлоху, щоб не захаращувати свою квартиру і не перетворювати її в мотлох, відомо кожному з вас. Однак мало хто знає, що викидати не можна всі свої речі, а вже «передаровувати» — тим більше, інформує Ukr.Media.

Чому не можна просто так взяти і позбутися від мотлоху і чому непотрібні вам подарунки не можуть знадобитися комусь іншому?



Ми не беремо в розрахунок етичну сторону питання, коли ви, наприклад, вирішили, що подарунок вам категорично не підходить і його спокійно можна передарувати кому-небудь іншому. Зрозуміло, що дарувальник витратив час, сили і гроші, щоб знайти щось, що порадує вас. І навіть якщо він трохи не вгадав з вашими смаками (розмірами або перевагами), то віддати комусь іншому його презент — це просто образити людину.

Якщо ж згадати про народні прикмети та повір’я, то, наприклад, ще наші предки вірили, що будь-яке підношення мало якийсь містичний сенс і, відповідно, кожна подарована річ володіла своєю енергетикою (частіше позитивною, адже дарувальник хотів зробити приємне своїм подарунком). Тому якщо людина мала необережність знехтувати цим даром, то вона могла ненароком обрушити на себе гнів вищих сил і накликати нещастя на свій будинок. До того ж, та позитивна енергетика, якою наділяли подарунок в процесі передачі, діяла лише щодо певної людини і, відповідно, «випаровувалася», якщо презент віддавали комусь іншому. Таким чином, сенсу в цій процедурі, на думку наших предків, просто не було.

Хоча, справедливості заради, варто відзначити, що існувала традиція внутрішньородового дарування. Це коли, наприклад, глава сімейства, отримавши у свій час у дар від батька якусь пам’ятну річ або сімейну реліквію, передавав її потім своєму синові. Таким чином, ці подарунки залишалися в сім’ї і мали ту ж позитивну енергетику, просто переходили далі — від старших до молодших. І ці речі ні в якому разі не можна було передавати іншим людям, не пов’язаним з ними кровною спорідненістю.

Що стосується прикмет, то, наприклад, передаровувати ювелірні вироби не рекомендується, щоб бува не накликати біду як дарувальника, так і на тих, кому вони дістануться. Якщо з якихось причин прикраса вам не підійшла, краще віддати його на переплавку і зробити те, що дійсно вам сподобається, або просто залишити у своїй скриньці «на чорний день».

Якщо ви все ж вирішили розлучитися з непотрібними речами (зокрема і подарунками), то постарайтеся дотримуватися кількох правил.

Не віддавайте особисті речі

Фахівці з фен-шуй нагадують, що можна не віддавати всі свої речі. Так, наприклад, не рекомендується передавати іншим свої головні убори, білизну, туфлі, гаманці, гребінці та шпильки. А все тому, що ці предмети дуже тісно пов’язані зі своїми власниками та можуть «забрати» з собою частину вашої енергії та успіху, тим самим накликати на вас дрібні неприємності.

Розлучайтеся зі старої річчю легко

Якщо ви все ж вирішили віддати щось, що вам не підходить з тих чи інших причин, то постарайтеся зробити це легко, «відпустивши» річ і побажавши її новому власнику усіляких благ. Подумки повторіть, що віддаєте предмет в хороші руки і не будете про нього шкодувати. Адже якщо залишиться хоч крапля жалю або сумніви, то з відданою річчю піде і енергетика, і удача. Крім того, уявіть, що на місці цієї речі з’явилася обновка і тоді вона не змусить себе чекати.

Якщо ж ви зважилися розлучитися з пам’ятними або колись улюбленими предметами одягу (плаття, в якому ви вперше побували на побаченні, щаслива блуза, в якій ви отримали відмінно на іспиті і так далі), які вже давно прийшли в непридатність, але ви все одно емоційно не можете їх відпустити, тоді просто розріжте їх ножицями або спаліть, щоб випадково не втратити частину своєї енергії або щоб вона не перейшла до когось іншого. Подумки згадайте ті приємні моменти, які були пов’язані з тими чи іншими предметами одягу і скажіть собі, що попереду вас чекає щось більш захоплююче і цікаве.

Спробуйте дати старим речам другий шанс

Пам’ятаєте, раніше в моді були «клаптеві» ковдри, покривала та інші елементи декору. І це недарма. Навіть улюблені речі виходять з ладу і втрачають свій товарний вигляд, ось тоді-то їм і можна спробувати дати другий шанс. Експерти стверджують, що це непоганий спосіб продовжити життя своїм улюбленим колись вбранням.

І якщо у вас є творча жилка, то чому б вам не створити унікальні авторські роботи, які будуть радувати не тільки вас, але і ваших гостей? З старих дощок чи меблів цілком може вийти милий комод або скринька (зрозуміло, за умови, що ви або ваш обранець, вмієте тримати в руках інструменти). Зі старих джинсів — сумки, головні убори, декоративні наволочки, дитячий одяг, гамак на дачу і інші «джинсові історії». Зі старих футболок, суконь і сорочок — клаптеві ковдри, наволочки і покривала. А зі старих светрів — затишні та милі килимки для ванної. Можна зробити все, на що тільки вистачить вашої фантазії.

Що не варто зберігати, щоб не захаращувати свою квартиру:

  • речі, які доставляють вам психологічний, емоційний або фізичний дискомфорт. Якщо вас постійно натирає якесь взуття, тисне сукня, «коле» светр, «душить» шарф і так далі, то значить це просто не ваша річ і потрібно від неї позбутися.
  • зношений або порваний одяг і взуття. Постарайтеся не перетворювати свій будинок у склад, де зберігається всякий непотріб. Але перш, ніж віднести ці речі на смітник, потрібно «очистити» їх від своєї енергетики, щоб випадково не «викинути» частинку своєї удачі і благополуччя. Можна, наприклад, одяг прополоскати в підсоленій воді, взуття так само протерти цим розчином. Або просто запалити аромасвічки поряд з цими речами і почекати, поки вони догорять. Вважається, що вогонь допомагає звільнити енергію.
  • книги, які ви ніколи не відкриваєте. Попри те, що сьогодні знову в моді домашні бібліотеки, якщо у вашому будинку скупчилися тому, що ви не те, що не гортали, а навіть не брали в руки, то краще від них позбавитися. Можете, наприклад, віднести їх в міську бібліотеку або в інше місце, де приймають старі книги. Тільки перед цим протріть їх від пилу, щоб звільнити їх від своєї енергії.
  • речі (навіть нові), про існування яких ви просто забули. Якщо у вашій шафі знайдеться кілька подібних екземплярів, та ще й з етикетками, то можете або продати їх на спеціальних сайтах, або віднести до фонду, де збирають одяг для нужденних.

Пам’ятайте, що будь-яка ваша річ зберігає “частинку” вашої душі, тому буде просто неправильно викинути її у смітник і забути, інакше разом з нею може піти і ваша енергія. Обов’язково хоча б подумки “очищайте” одяг і взуття, дякуючи за те, що хоч якийсь час вони радували вас і надихали.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини