Чому не треба поспішати їздити в метро: лікарка пояснила в чому небезпека

Перебування в метро після відновлення його роботи може становити загрозу з точки зору зараження коронавірусом навіть за умови, що пасажири будуть в масках і в рукавичках.

Kiev underground - Zoloti Vorota Metro station - Изображение ...

Таку думку в інтерв’ю OBOZREVATEL висловила терапевтка, епідеміологиня, ревматологиня Людмила Смоліна. “Тим, у кого немає особливої необхідності, я рекомендую утриматися від поїздок”, – зауважила вона.

На думку лікаря, виходячи з санітарних міркувань, варто було б обмежити кількість людей, що одночасно перебувають у метро, але “масовість переможе”. До зняття обмежень владу змушує транспортний колапс у столиці, допустила вона.

Медичка зазначила, що в метро вкрай проблематично організувати вимірювання температури тіла кожного пасажира, а також контроль за дотриманням рекомендованих правил гігієни.“Навіть якщо в певні години або в вихідні дні метро завантажено менше, ми ж не знаємо, хто до нас там чхнув, витер носа рукою і забруднив поручні. Навіть якщо люди будуть у рукавичках, їх потрібно вміти правильно знімати – вивертаючи всередину, не торкаючись зовнішньої поверхні, і відразу викидати”, – наголосила медичка.

За її словами, метрополітеном на цьому етапі ослаблення карантину слід користуватися тільки тим, кому це конче потрібно.

“Ті, хто можуть залишитися, нехай ще трохи почекають”, – порекомендувала лікарка.