Вивчення іноземної мови не лише розширює горизонти, а й добряче прокачує мозок.
Ми сприймаємо мову нерозривно від культури. Тому, говорячи іноземною, переймаємо особливості поведінки його носіїв. Так наприклад, якщо мову ви знаєте з американських фільмів, серіалів і пісень — спілкування англійською зробить вас більш милими, чарівними і легкими у спілкуванні. Якщо вчите англійську за британським зразком станете стриманими, ввічливими та саркастичними, інформує Ukr.Media.
Будете сміливіше говорити на гострі теми
Обговорювати рівноправність, екологію або музичні смаки простіше англійською. Це дає змогу висловлювати думку з будь-якого спірного питання. Це відбувається через особливості ліберальної культури англійців, для якої природно боротися за свої права і агітувати за рівність усіх людей.
Таку властивість англійської мови в 1968 році довела соціолінгвіст Сьюзан Ервін. Вона провела експеримент, в якому брали участь жінки, які емігрували з консервативної Японії в США. Більшість випробовуваних були одружені на американцях і спілкувалися японською тільки під час візитів на Батьківщину.
Ервін давала жінкам кілька простих завдань, наприклад «Дайте відповідь на питання» або «Закінчіть речення». Виконати їх потрібно було спочатку японською, потім англійською. Відповіді виявилися зовсім різними. Наприклад, коли соціолінгвіст попросила закінчити речення «Я хочу стати…», популярна відповідь японською звучала так «домогосподаркою», а англійською — «учителем».
Станете рішучими
Якщо ви не можете зважитися купити новий телефон, оформити кредит або переїхати в інше місто, можливо, варто подумати про це англійською мовою. Вчені з Університету Чикаго довели, коли люди використовують нерідну мову, вони менше сумніваються і приймають більш раціональні рішення.
Іноземна лексика допомагає відкинути на другий план емоції, а саме вони часом заважають зробити сміливий крок і змушують думати про те, що може піти не так.
Перестанете відволікатися
Люди, які знають іноземну мову, краще фокусуються на дрібницях і деталях. Це пояснюється тим, що вони постійно тримають в активному стані як рідну, так і іноземну мову.
Мозок таких людей працює як регулювальник: показує зелене світло для однієї мови і червоний — для іншої. Таке постійне тренування допомагає легше концентруватися і швидше обробляти інформацію.
Покращите самооцінку
Іноді ми сильно сумніваємося або навіть соромимося перед тим, як сказати щось англійською. Але варто почати, і самооцінка зросте. Стимулом буде підтримка від носіїв мови: для них будь-яка спроба використовувати їх рідну лексику — це справжнє свято. Спілкування англійською з французами, китайцями, шведами та іншими іноземцями теж допомагає. Ви побачите, що помилятися властиво не тільки вам.
До того ж самооцінка зростає, коли ви досягаєте цілей і отримуєте прогрес у вивченні мови. Проходьте тести і виконуйте завдання, щоб зрозуміти, що ви вже навчилися, а що ще потрібно підтягнути.
Зможете виконувати дві справи одночасно
Іноземна мова допомагає мозку не старіти. Навіть на пенсії будете думати так само швидко, як в молодості.
Ментальні тренування допомагають мозку працювати активніше: простіше переключатися з однієї справи на іншу і навіть виконувати кілька завдань одночасно.
Розвинете творчі здібності
Чим частіше ви використовуєте англійську мову в житті, тим креативніше стаєте. Річ у тому, що для складання речень іноземною мовою потрібно перебрати в голові різні варіанти слів і словосполучень. Цей процес допомагає розвинути творчі здібності. Будете говорити англійською часто і, можливо, станете новим Уорхолом або Ленноном.
Назавжди зміните себе
Англійська допомагає стати кращою версією себе: розширити кругозір, більше подорожувати, отримати можливість дивитися популярні фільми і читати культові книги в оригіналі. І зовсім не обов’язково витрачати на заняття багато часу: ви можете вчитися тоді, коли вам зручно, не відмовляючись від вечірніх посиденьок з друзями чи лінивих вихідних.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини