Чи утилізують США ракети ATACMS, які могли б передати Україні: Пентагон спростував заяви ЗМІ

У ЗМІ з’явилася інформація, що Сполучені Штати начебто утилізують сотні ракет ATACMS, у яких закінчується термін придатності. Згодом у Пентагоні відреагували на публікацію. 

Оскільки Україна розпочинає новий рік виснажливої ​​війни, з’являються припущення щодо майбутнього постачання американських ATACMS. Видання Newsweek 2 січня опублікувало статтю про те, що США начебто утилізують сотні ракет ATACMS, які могли б переправити до України, – пише 24 канал.

Важливість передачі Україні ракет ATACMS

Деніел Райс, який був спеціальним радником головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного, заявив, що сотні ракет ATACMS M39 і M39A1 планується знищити за “значні” витрати американських платників податків. Райс зауважив, що ці ракети є “чудовою легальною високоточною касетною зброєю”.



За його словами, замість утилізації ракети можуть бути відправлені в Україну. Він зауважив, що їх можна використати “дуже ефективно” проти сил Росії.

У виданні повідомляють, що йдеться про ракети, термін придатності яких сплив. Проте ексрадник Залужного стверджує, що “вони працюють” і можуть бути відправлені в Україну.

Ці ракети М39 додають дальності, точності та вбивчості, яких Україна не має без цього внеску, – сказав він.

Чи придатні ракети до використання

Багато чого залежить від того, наскільки давно минув термін придатності зброї. Про це виданню Newsweek розповів колишній командувач армією США в Європі генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес.

Він наголосив, що ракета може бути придатною до використання навіть через роки після того, як він спливе. За його словами, не надсилати ATACMS на основі терміну придатності – це політичне рішення, а не питання безпеки.

Прояснити це питання взявся і науковий співробітник аналітичного центру Міжнародного інституту стратегічних досліджень, який спеціалізується на обороні Близького Сходу та військовому аналізі, Фабіан Гінц. Він погодився з тим, що термін придатності не завжди є точним показником того, чи працює ракета.

Гінц пояснив виданню, що основною частиною є підтримка двигуна твердопаливної ракети в хорошому стані. За його словами, все залежить від якості виробництва та умов зберігання ракет.

З ATACMS, який використовує одноступінчастий твердопаливний двигун, потрібен певний контроль якості, але термін придатності “може бути вищим, ніж оголошено”, – сказав Гінц.

Колишній радник Залужного Райс зазначив, що США все ще використовують MGM-140 ATACMS більшого радіуса дії, але є “десятки тисяч” застарілих ракет різних типів, які Україна могла б випустити з HIMARS і які чекають на знищення.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини