Попередній уряд принаймні рухався в бік реформ.
Про це в інтерв’ю Gazeta.ua сказала голова партії “Голос” Кіра Рудик.
“Перший уряд формували за принципом: нові обличчя, реформатори. Там були не всі нові, не всі реформатори і не всі професіонали. І саме тому були проблеми із затягуванням рішень. Президент очікував на швидкі результати, а їх не було. Але принаймні той уряд рухався в бік реформ.
У Кабміні Шмигаля багато професіоналів, але зі знаком мінус. Тепер уже колишні міністри Ємець і Уманський працювали з Януковичем. В умовах карантину й економічної кризи витрачали цінний час. Ємець був сконцентрований на тому, як поставити своїх людей і не купувати ліків, поки не матиме зиску. Уманський не зміг підготувати ефективний проєкт виходу з кризи. Ми не підтримували цього уряду, розуміючи, що це закінчиться поганими історіями”, – каже парламентарка.
Голосування “Голоса” за міністра фінансів Марченка стало винятком, каже Кіра Рудик.
“Марченко став винятком. Ми не коаліція, тому не голосуємо за призначення. Це відповідальність “Слуги народу”. Але більшість у нашій фракції знають Марченка як професійну людину з досвідом. Країні треба боротися з економічною кризою і домовлятися з МВФ. Це хороша кандидатура. Знали, що проросійські сили ніколи не дадуть за нього голосів”, – пояснює політик.
Водночас новий міністр охорони здоров’я Степанов не має досвіду роботи в галузі, не розуміє, як вона працює, каже нардеп.
“Йому треба вникати. Чи має країна на це час? У міністерстві, Національній службі здоров’я, Центрі громадського здоров’я були кандидати з досвідом”, – зауважує Кіра Рудик.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини