Дудь відповів на звинувачення блогера Івангая в цензурі через інтерв’ю про Україну

Російський журналіст Юрій Дудь відреагував на скандал, який спалахнув в мережі через звинувачення популярного блогера Івангая (Івана Рудського). У Твіттері Рудський заявив, що Дудь через боягузтво вирізав “головний меседж” його інтерв’ю: “Моя прабабуся – жертва Голодомору. Дідусь – жертва НКВД репресій. А тепер Україна має війну з Росією”.

У Telegram-каналі Дудь опублікував 12-хвилинний шматок інтерв’ю з Іваном без монтажних склейок, в якому вони обговорюють зазначені теми, передає Апостроф.

“У день виходу інтерв’ю Івангай кинув мені в телеграм: “Дуже круто, спасибі!”. Але ок, цілком допускаю, що він це написав, коли ще не подивився випуск, – написав журналіст. – Коли ми зараз спілкуємося з людьми, наша головна мета – дослідити героя. При цьому нам важливо не змучити глядача, тому у нас є монтаж – і з 4, 5, 6, 7, 10 годин запису до глядача доходить сильно менше. Як правило, на монтажі викидається все нецікаве, іноді – те, що могло б бути цікавим, але висловлено настільки недоладно, що це дуже складно і зрозуміти, і просто слухати. Такий монтаж нам здається повагою і стосовно до глядача, і стосовно героя. Хвилюєшся, плутаєшся в хронології і в логічних зв’язках, не до кінця розумієш, що хочеш сказати – це нормально, тим більше, для людини з мінімальним (про що він сам говорить) досвідом публічних виступів. І так само нормально не брати це у фінальний монтаж. Тому що наше завдання – не показати героя максимально безглуздим і не назбирати вогненних цитат для заголовків”.

В опублікованому відео Івангай ухильно відповідає на питання про свою політичну позицію, роботу в Росії і ставлення до її війни з Україною.

“Я досі не впевнений у своїй позиції. Я хочу все зрозуміти. Я просто отримував досвід і якихось однозначних суджень не міг зробити. – сказав він. – Є історичний підтекст великий. Весь час відбувалися україно-російські терки. Це в корінні. Мені прабабуся ще розповідала: Голодомор, Сталін, які жахи на селі відбувалися. Наступне покоління – це дідусь. НКВД-шні трійки приходили, віджимають все. Історія була у діда цікавіша. Коли пістолет направили на нього, він вибив його і ховався потім взимку два тижні у людей. Він проявив хоробрість, це теж частина мене. Зараз досі я бачу, є війна якась. Явно щось нечисто, явно є терки України і Росії. Ця війна якась нечесна. Її ж Путін не визнає, боїться сказати, що він воює. Але Україну ж стримують ці війни, ці постійні анексії території. Ми б самі розібралися”.

25-річний Іван Рудський народився в Дніпропетровській області, вчився на кафедрі математики у Дніпровському національному університеті, але в 2015 році кинув навчання і переїхав до Москви. Блогер виїхав з Росії у 2018 році, злякавшись переслідувань ФСБ. В інтерв’ю він зізнався, що виправдовував свою роботу в Росії тим, що його контент – “розважальний”.