Думав, що радикуліт: військовий три тижні воював зі зламаним хребтом

Український військовий три тижні воював на фронті зі зламаним хребтом. Чоловік навіть не підозрював, що елемент касетної бомби застряг у його тілі, доки не звернувся до медиків.

Про цей випадок розповів лікар військово-польового госпіталю, львівський судинний хірург Тарас Кобза, повідомляє Українська правда.

44-річний боєць звернувся до лікарів лише тоді, коли його почав непокоїти біль у попереку, а температура тіла піднялася до 39 градусів.Військовий, ім’я якого не розголошується з міркувань безпеки, спочатку думав, що у нього, ймовірно, радикуліт. На той момент висока температура трималася уже декілька днів.

Виявилося, що чоловіку у підребер’я влучила “стрілка” касетної бомби. У тому місці на тілі у є кілька родимок, а оскільки прокол був розміром з 1 мм, боєць не надав йому значення. Натомість це вдалося зробити медикам під час ретельного огляду.

Щоб з’ясувати причину болю, лікарі скерували пацієнта на рентген.

“Під час обстрілу елемент касетної бомби, так звана “стрілка”, потрапила у ліве підребер’я, зламала два хребці у поперековому відділі хребта і застрягла у хребті”, – розповідає Тарас Кобза.

Військовому неабияк пощастило, що уламки зламаних хребців не ушкодили нерви та судини, каже лікар.

“Боєць потрапив під обстріл ще 13 липня, а до нас звернувся лише на початку серпня. Він практично три тижні воював зі зламаним хребтом”, – наголошує Кобза.

При цьому боєць, незважаючи на біль, зміг прийти до польового госпіталю своїми ногами.

Чому чоловік не відчув болю, коли “стрілка” пронизала тіло?

За словами хірурга, причиною цьому є виділення адреналіну. Під час сильних обстрілів військові часто не відчувають мінімальних ушкоджень на тлі загрози їхньому життю.

Також Тарас Кобза пояснив, що елемент касетної бомби летить з надзвичайно високою швидкістю: пробиття тканини відбувається миттєво, тож нервові закінчення не встигають про це “повідомити”.

Наразі військовий перебуває на лікуванні у медзакладі на території більш безпечного регіону.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини