Дива під мікроскопом: як українській мініатюрист створював шедеври, що підкорили світ

Це історія майстра, який блоху підкував і дівчинку з парасолькою на ніс комара посадив
Дива під мікроскопом: як українській мініатюрист створював шедеври, що підкорили світ

Микола Сергійович Сядристий феноменальний українець, якого давно визнали кращим мініатюристом світу. Більш того, його творіння настільки крихітні, що довелося придумати нове слово – мікромініатюри.Найбільша колекція зберігається в Україні, на території Києво-Печерської лаври. І хоча, здається, що людей в 21-му столітті вже неможливо здивувати, відгуки туристів свідчать про зворотнє.

Дівчинка з парасолькою на носі комара

Слава про роботи, які ледь помітні неозброєним оком, дійшли і до керівництва Андорри. Так символічно мініатюри Сядристого опинилися в крихітній країні.

Блоха в натуральну величину виконана із золота і підкована золотими підковами. Мікрознімок: ніжки натуральної блохи, яка теж підкована

До цього підкувати блоху вважалося вершиною майстерності. А Сядристий примудрився це зробити ще на початку кар’єри, а далі роботи ставали все тонше, менше і витонченіше.

Найменша в світі шахова дошка розміщена на голівці шпильки. Показана позиція ігри однієї з партій Альохіна і Капабланки

Роботи не доступні людському оку. Побачити таке диво можна тільки в мікроскоп або через дуже сильне збільшувальне скло.

Фрегат, довжиною 3,5 мм, товщина оснащення 0.003 мм. Модель складається з 337 деталей

наприклад, найменша у світі книга – “Кобзар” легко поміщається в звичайній букві. При цьому тут 12 сторінок, на кожній з них 8 віршованих рядків. Дві сторінки з ілюстраціями.

Мікромініатюрний “Кобзар” дійсно вражає його площа 0,6 мм², товщина букв в середньому 0,0035 мм. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

Караван золотих верблюдів у вушку голки

Сядристому завжди подобалося експериментувати з матеріалами. Акварельні портрети з’являлися на зернятках груші та яблука. Барельєф оперної співачки Крушельницької – на кісточці вишні.

Золотий макет однієї з діючих вітряних млинів. Складається з 203 деталей. Висота -1.8 мм Розміщена на половині макового зернятка

Дуже важко доводилося майстрові на початку його діяльності, адже в ті часи потрібних інструментів навіть не існувало.

Золотий сервіз на цукровому зерні

Наприклад, таких, якими можна було просвердлити волосся, а потім відполірувати його. Або черешка, яким можна було затиснути деталь розміром тисячні частки міліметра.

Волосся просверлено по довжині і відполіровано зверху і всередині до прозорості. У волосся вставлена виготовлена гілочка троянди, товщина якої 0.05 мм

За матеріалами znaj.ua