Незважаючи на всю напускную манірність і пуританське виховання, люди у вікторіанську епоху вміли себе зайняти. От тільки їх захоплення сучасномі людині можуть здатися, м’яко кажучи, дивними. У XIX столітті розчулювалися від опудал тварин, прикрашали себе волоссям померлих і сходили з розуму від спіритичних сеансів.
Спіритизм
Тема смерті була неймовірно популярною в XIX столітті. Крім усього іншого, люди були схиблені на спіритизмі. Вони натовпами ходили на сеанси з «літаючими» столами і ляльками, загорнутими в марлю. Медіуми, в свою чергу, активно «викликали» душі померлих.
Папоротева лихоманка
Одним з дивних захоплень людей в вікторіанську епоху була птеридоманія (pteridomania) або папоротева лихоманка. У період з 1850-1890-ті роки папоротями захоплювалися всі. Було модно мати ці рослини у себе вдома, всюди продавався одяг і домашнє начиння із зображенням папороті. ЇЇ вивчали не тільки чоловіки, але і жінки. Можливо для представниць слабкої статі це був тільки привід офіційно вибратися з будинку на свіже повітря, але вони з ранку до вечора могли сперечатися про невимовні латинські назви папороті.
Таксидермія
Ще одним, не менш дивним захопленням представників вікторіанської епохи була таксидермія. Кожен хотів мати у себе опудало якого-небудь тварини. Дами прикрашали свої капелюхи не тільки справжніми пір’ям, але і цими птахами (правда, мертвими). Найвідомішим таксидермістом був Уолтер Поттер. Він створив справжній музей з опудалами. Самими відвідуваними експонатами були кошенята у вигляді нареченого і нареченої.
Посмертні фотографії
Від деяких фотографій вікторіанської епохи буквально мурашки біжать по шкірі. На сімейних знімках зображені батьки з померлими дітьми. Посмертне фото було єдиним способом зберегти пам’ять про померлу людину, і тому після констатації смерті родичі відразу ж бігли не в похоронне бюро, а до фотографа.
Прикраси з волосся померлих
Незважаючи на те, що волосся використовувались у виготовленні прикрас ще в Давньому Єгипті, люди вікторіанської епохи обожнювали на собі такі ж вироби. Але найчастіше для прикрас використовували волосся померлих. Їх вплітали у браслети, ланцюжки, персні в пам’ять про рідних людей.
Джерело: Тутка.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини