Ексміністр Лівану образив українок у прямому ефірі й потрапив у скандал: посольство вимагає вибачень

Колишній міністр екології Лівану, а нині голова партії “Аль Таухід Аль Арабі” Віам Ваххаб порівняв українок і росіянок із жінками легкої поведінки. За це чиновника розкритикували громадяни його країни, а в Україні зажадали публічних вибачень.

Образливі висловлювання з вуст політика прозвучали в прямому ефірі ліванського телебачення 12 вересня, згодом відео в Twitter поширили обурені користувачі мережі. Водночас у партії спробували виправдатися за слова свого лідера, передає Alquds Alarabi Newspaper, – пише ОbozrevatelЗокрема, Ваххаб виступив у ранковому шоу на каналі “Аль Жадід”. Під час обговорення політичної ситуації в Лівані жінок із Росії та України він порівняв із повіями.

За його словами, якось він запитав президента Мішеля Ауна про природу Лівану як країни і додав: “Я сказав йому, якщо ми є країною проституції, дозвольте нам ввести 10 тисяч російських або українських жінок”.

Він зазначив, що у відповідь на це Аун “засміявся”. Після ефіру на Ваххаба посипалася хвиля засудження в соціальних мережах.

Зі свого боку партія “Аль Таухід Аль Арабі” відреагувала на полеміку, викликану заявами свого лідера, і заявила, що його неправильно зрозуміли.

“У російсько-українському питанні Віам Ваххаб мав на увазі красу жінок із Росії та України, а не щось ще. Ми цінуємо боротьбу російських жінок протягом усієї історії перед обличчям нацистської окупації, що призвела до воєн, які Росія вела в Сирії і в світовому масштабі”, – виправдалися в політсилі.

Скриншот із відео

Там додали, що українки і росіянки – “першокласні жінки, оскільки вони заслуговують нашого захоплення і любові, і вони обіймали вищі посади в державних установах, армії та суспільстві”.

Проте посольство України в Ліванській Республіці засудило висловлювання Ваххаба і приниження ним гідності українок. Дипломати звернулися до ліванського ексміністра з вимогою публічного вибачення перед громадянами України. Відповідний лист було опубліковано на Facebook-сторінці дипустанови.

Звернення українського посольства до Віама Ваххаба