Елементарно: Вчені розкрили секрет, як стати щасливою людиною

Прагнення на щастя закладено в людині генетично і на 50% визначається спадковістю, показали дослідження. Ще 10% відчуття щастя залежать від зовнішніх обставин. Однак на 40% відчуття щастя залежить від самоконтролю.

Тож якщо людина хоче бути щасливою, вона може сама підвищувати свій рівень щастя, використовуючи поради Соні Любомирскі, описані нею у книзі «Як стати щасливим».

По-перше, не варто шукати джерела щастя ззовні. Це може нашкодити вашому внутрішньому спокою. Краще сфокусуватися на управлінні своїм емоційним станом, вибираючи відчуття щастя.



Ще один ключ до щастя – це погана пам’ять. Не тримайте образ. Пробачати не завжди легко, але гнів і образа шкідливі для вашої власної особистості.

По-третє, бережіть себе, не забувайте доглядати за собою: їсти здорову їжу, регулярно займатися спортом і висипатися. Все це дозволить покращити розумові здатності і підвищить продуктивність. Крім того, гарний сон дозволить краще запам’ятовувати приємні моменти і легше забувати негативні.

Дослідження також показали, що спілкування з друзями і близькими є одним з важливих факторів щастя. Тому не варто зневажати тими, хто Вам дорогий, радить автор, зазначаючи, що витрачати час вартує лише на тих, хто по-справжньому важливий для Вас, тому що «поверхневі знайомства» не приносять тривалої радості.

П’ята порада: не порівнюйте себе з навколишніми. Це не зробить Вас щасливішими, скоріше навпаки. Постійні порівняння з людьми, які розумніші, привабливіші чи успішніші посилять невдоволення собою і своїм життям. Кожна людина унікальна, і це може стати вашою перевагою.

Також автор радить не зациклюватися на собі й іноді робити щось добре й для інших, що у свою чергу призведе до того, що той, хто робить добро, сам почуватиметься краще.

Також не варто зациклюватися на минулому: з нього треба робити уроки, але жити треба сьогоднішнім днем.

Почуття подяки також збільшує відчуття щастя. Щоб навчитися бути вдячним, можна завести зошит і щодня записувати туди три приємних події, за які Вам хочеться подякувати долі. Дослідження показали, що це підвищує рівень задоволеності життям і зменшує депресію.

Нарешті, останнє – не бійтеся. Страх, що щось може чи не може статися, властивий людям усіх часів. Однак щасливі люди здатні зробити перший крок до втілення своєї мрії.

Тому про що б Ви не мріяли, не чекайте, що все станеться саме собою, – дійте!
Джерело: zik.ua

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини