У Бучі у одній з тамтешніх квартир знайшли міну, яка дивом не розірвалась у дитячому фортепіано.
Вибухівка була захована у механізм інструменту, на якому займалася десятирічна донька власників хати, передає ТСН.
У передмісті Києва вже про війну нагадують хіба потрощені та розмальовані рашистами авто та забиті навхрест вікна перших поверхів, хоча півтора місяця тому – тут був весь жах війни.
У будинку Сергія базувалися окупанти, після замінували в ньому все. Сергій вивіз з Бучі родину – дружину, 10-річну Дашу та шестирічного Максима – на другу добу війни, коли побачив над будинком перші російські літаки. Родина і досі в евакуації, чоловік не хотів, щоб вони бачили свій дім в такому стані, а сам повернувся сьомого квітня.
У сусідів окупанти влаштували собі мангал. Не оминули і квартиру Сергія, двері виламили не просто із коробкою, а зі шматком стіни.
«До пяти ранку тут собі прогрібав, по одній речі брав, щоб може “подарунки” якісь, подивився зразу піаніно і думаю – ага, піаніно точно відкривали, щось поклали, бо нагороди тут , я півколом розставляю, а я дивлюсь, а нагороди виставлені під лінійочку, сто відсотково туди щось поклали», – розмірковував Сергій.
Це – піаніно його доньки. Дарина вже кілька років займається музикою. Чоловік ще у квітні порозгрібав завали, виніс сміття, що лишили по собі росіяни та навіть почав ремонт. Минулої п’ятниці йому на допомогу буквально на день приїхала дружина, вона і відкрила кришку фортепіано.
«Вона натискала, а – не натискається… Руку засунула, але ж не видно. Поприбирали, засунув телефон – ого є», – розповідає чоловік.
Міни були закладені під молоточками інструменту, фото миттю облетіло соцмережі.
«Це не хайп, це реально трагедія», – каже Сергій.
Розмінували інструмент сапери. Подружжя ж вирішило, що цього літа дітям тут не місце.
«Я думав, як дитину пусти, а раптом вони там міну закопали в піску? Там я і пістолети знаходив, і патрони по периметру нашого будинка, і снаряди були», – каже чоловік.
Він додає, що страшно шкодує, що з квартири, разом з речами та технікою, винесли улюблений акордеон Дарини.
«Забрали саме дорожче – акордеон дитячий. Я два роки його шукав, німецький «Альтмастер», він коштує дуже дорого і вони його забрали! Ну, нащо вам акордеон?! Вам же балалайка і гармошка», – жалкує чоловік.
Але, каже, вже знайшов схожий і замовив, аби після повернення додому Дарина мала, на чому грати.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини