Генерал США вважає, що зупинити війну проти України може лише пряме втручання НАТО

Генерал армії США у відставці Веслі Кларк закликав колег втрутитися у конфлікт, розв’язаний Росією. Це, на його думку, єдиний спосіб негайно припинити бойові дії.

Про це Кларк розповів на дискусії, організованій “Атлантичною радою” у Вашингтоні. Темою зібрання стало питання війни в Україні.

НАТО має 2 шляхи: втрутитися або оголосити про розпуск

Колишній головнокомандувач союзними силами США та НАТО Веслі Кларк вважає, що в Альянсу є 2 шляхи: або втрутитися у бойові дії, або оголосити про припинення своєї діяльності.

Настав час повернутися до уроків, які ми засвоїли. НАТО має втрутитись. Давайте офіційно це оголосимо і накажемо росіянам припинити вогонь. Війну неможливо зупинити без втручання НАТО,
– зазначив він на пресконференції.

За словами Кларка, втручання НАТО залежить від “рішучості національних лідерів”. Як приклад він навів дії НАТО в Югославії. Без формальної згоди Ради Безпеки ООН 1999 року війська НАТО почали операцію в тодішній федеративній державі, де тривали бойові дії. До неї долучилися військово-морські та військово-повітряні формування США, Великої Британії, Франції та Німеччини.



Генерал армії США у відставці Філіп Брідлав, командир об’єднаних збройних сил НАТО в Європі 2013 – 2016 років, під час свого виступу теж зазначив, що сподівався на пряме втручання Альянсу.

“Авжеж, я сподівався, що це станеться (пряме втручання НАТО, – 24 канал). Але тут я не оптиміст. Можливо, певна коаліція держав могла б вступитися. Також було б чудово, якби вони потенційно мали підтримку ООН. Але зараз увесь Альянс навряд чи піде на такий крок. Хоча особисто я підтримав би це рішення”, – заявив він.

США про озброєння України

За словами Брідлава, сьогодні Америка повинна посилити свою участь у війні та принаймні надавати більше озброєння Україні. Він також вважає, що останній транш військової допомоги Україні був недостатнім.

США зробили велике оголошення, що передають Україні РСЗВ. Але це всього лише 4 вогневі одиниці. Також мені сказали, що йдеться про 84 снаряди. Цих боєприпасів не вистачить навіть на день,
– підкреслив він.

За його словами, зараз США очікує завершення навчань, проте ефективніше робити це одночасно – вже зараз доставляти ракетні системи на поле бою, щоб коли навчання завершаться, Збройні Сили України змогли одразу використовувати реактивними системами залпового вогню.

Брідлав нагадав, що США припинили розмови про надання протиповітряної оборони. Однією із причин стало надання цієї допомоги іншими членами НАТО. Те саме із крилатими ракетами берегової оборони.

Я вважаю, що ми тут, у Сполучених Штатах, повинні бути залучені до забезпечення усіх цих потреб разом із союзниками,
– йдеться у промові Брідлава.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини