Колишній командувач Сухопутних військ США в Європі, військовий експерт генерал Бен Годжес зазначив, що звільнення правого берега Херсонщини від російських окупантів відкрило нові стратегічні можливості для України. Зокрема, це дає можливість завдати руйнівних ударів по логістичній системі ворога.
Про це Годжес сказав у новому випуску New Debate, передає Обозреватель. Зокрема, після деокупації Херсона з’явилася можливість перерозподілити HIMARS та іншу високоточну зброю великої дальності вздовж берегів Дніпра.
Руйнування логістики окупантів
Тепер у зоні досяжності HIMARS знаходяться обидва береги ріки, а також частково ще один важливий логічний ланцюжок – завдяки ньому армія РФ поповнює запаси техніки, палива та боєприпасів у Криму через наземний маршрут уздовж Азовського моря.
Ця лінія постачання тягнеться від Ростовської області через Маріуполь та Бердянськ.
Крім неї, у росіян є лише Кримський міст – а він, як відомо, зазнав руйнувань після вибуху 8 жовтня.
Також наші захисники руйнують залізничну частину логістичної мережі загарбників. Так, ЗСУ вже зруйнували залізничне сполучення між Сватовим та Кремінною.
Контрнаступ ЗСУ
Годжес розповів, що українські військовослужбовці зараз наступають двома угрупованнями – на півдні та на сході. За його оцінками, вони зімкнуться в Криму.
“Це дуже важливий крок, щоб затягнути петлю навколо Криму. Контрнаступ ЗСУ в районі Херсона – це праве крило. Зусилля, які почалися на початку вересня у Харківській області і продовжуються у напрямку Донецька, Луганська та Маріуполя, – це ліве”, – каже експерт.
Контрнаступальна кампанія, яку зараз реалізують ЗСУ, має ізолювати Крим та відрізати окупантам логістику.
“Єдиним можливим способом доставити або вивезти будь-що з Криму скоро будуть кораблі, які, звичайно, вразливі”, – наголосив генерал.
Ситуація на фронті
Генерал Годжес каже, що зараз війська РФ зазнають поразок у всіх аспектах війни. У зв’язку з цим ворог може спробувати затягнути конфлікт, намагаючись створити таке становище, яке б дало Москві можливість тиснути на Київ та схиляти його до переговорів.
Для цього ж росіяни здійснюють масовані обстріли, руйнуючи об’єкти інфраструктури. Керівництво країни-агресора таким чином хоче зробити українські міста непридатними для життя.
Зважаючи на це, вважає Годжес, настав час країнам Заходу переглянути заборону на постачання Україні ракет ATACMS, радіус дії яких – 300 км.
“Якби в України сьогодні були ракети ATACMS, вони могли б бити по Севастополю з Одеси. Чому це важливо? Та тому, що значна частина ракет, якими бомбили Україну, запускалася з Криму. Як тільки ЗСУ наблизяться на достатню відстань до російських баз, звідки запускаються ракети “Іскандер”, скоротиться і кількість жертв”, – сказав Годжес.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини