Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо вважає, що Голодомор 1932-х – 1933-х років було організовано, щоб покарати українців за прагнення зберегти власну ідентичність. Про це йдеться в офіційній заяві Трюдо з приводу Дня пам’яті жертв Голодомору, яку розміщено на сайті прем’єр-міністра Канади.
“Голодомор, який є однією із найпохмуріших глав в історії людства, стався понад вісімдесят років тому між 1932 і 1933 роками. Голодомор був системним та страхітливим геноцидом мільйонів українців тоталітарною радянською владою. Дітей, жінок, і чоловіків морили голодом та страчували лише за те, що вони намагались говорити рідною мовою, зберігати рідну культуру, землю та жити у мирі”, – заявив Трюдо. Про це пише Голос Америки.
Голова уряду Канади відзначив, що український народ вистояв і виборов свою незалежність.
Трюдо також відзначив внесок українців у розвиток різних країн та наголосив на тому, що Канада і надалі гратиме значну роль у підтримці України та розв’язанні конфлікту на сході країни
On this sombre anniversary, we remember the victims of the Holomodor, and reaffirm our support for Ukraine: https://t.co/CH2fR42OTO
— Justin Trudeau (@JustinTrudeau) November 28, 2015
“Сьогодні ми разом українцями засуджуємо жахливі злочини скоєні проти них протягом історії та підтримуємо їх право на самовизначення, свободу і демократію. Саме тому, уряд Канади виступає категорично проти військової агресії Росії в Україні. Ми вважаємо, що, разом з міжнародним співтовариством, Канада може зіграти важливу роль у завершенні цього конфлікту. Як країна, ми і надалі будемо допомагати Україні будувати демократичні, економічні та безпекові інститути, які допоможуть їй досягнути процвітання”, – заявив прем’єр-міністр Канади.
“У цю сумну річницю, ми пригадуємо жертв Голодомору, родини та громади, які постраждали внаслідок Голодомору, а також зміцнюємо нашу рішучість і надалі просувати та підтримувати основні свободи людини, права та гідність, щоб гарантувати, що подібні звірства ніколи не повториться”, – відзначив Трюдо.
Дивіться також: На вулицях – мертві діти, по радіо – розповіді про щасливе радянське життя – свідок Голодомору
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини