Голова Антикорупційного суду гуляла на вечірці ексрегіонала Ківалова

Голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич разом із підозрюваним у захопленні державної влади, головою Окружного адміністративного суду міста Києва Павлом Вовком гуляла на святковому заході ексрегіонала Сергія Ківалова.

Про це повідомили журналісти Slidstvo info, передає Gazeta.ua.

Святкування відбувалося у київському представництві “Одеської юридичної академії” Ківалова. Голова ВАКС мала персональне запрошення.Крім Вовка і Танасевич, там був підозрюваний у підкупі свідка, голова Конституційного суду Олександр Тупицький.

Варто зазначити, що саме Антикорупційний суд розглядає справу Вовка, нагадують журналісти.

На цю ж вечірку завітали детективи Національного антикорупційного бюро, які спробували вручити Вовку повістку на судове засідання. Суддя терміново покинув будівлю, утік до авто, ігноруючи детективів.

Журналісти зв’язалися із Танасевич, але та порадила звернутися до пресслужби і кинула слухавку. Антикорупційний суд повідомив, що увечері 23 грудня Танасевич відвідала Київський інститут інтелектуальної власності та права “Одеської юридичної академії”. Однак заявили, що вона приїхала до навчального закладу “для обговорення організації онлайн-лекцій для студентів”. Цікаво, що таке обговорення було призначене о 18:00.

Сергій Ківалов був головою Центральної виборчої комісії тоді, коли 2004-го Верховний суд задовільнив скаргу штабу Віктора Ющенка і визнав незаконною постанову ЦВК про оголошення президентом Віктора Януковича. Тоді українці вийшли проти фальсифікацій на вуличні акції протесту. Ці події увійшли в історію як помаранчева революція.

Також Ківалов 2012 року був співавтором скандального Закону “Про засади державної мовної політики”. Дозволяв проголошувати регіональні мови, якщо кількість їхніх носіїв в області чи місті була більш як 10%. Конституційний суд скасував його.

Колишній “регіонал” голосував за “диктаторські закони” у січні 2014-го.

“І це при тому, що судді того ж Антикорупційного суду розглядають питання досудовго слідства у справі про створення злочинної організації і захоплення влади Вовком.

Доки судді ВАКС розглядали питання проведення обшуків, вилучення доказів, продовження розслідування, доки сам Вовк саботує засідання з обрання запобіжного заходу, прикриваючись імунітетом судді, голова ВАКС Танасевич гуляє на одному із ним заході”, – пише Центр протидії корупції.