Гройсман планував продавати воду окупованому Криму, а Яценюк – акціонувати Північно-Кримський канал під час війни (документи)

Після окупації Криму український уряд планував продавати туди воду. Про це свідчить протокол наради, яку 28 березня 2014 року провів тодішній віцепрем’єр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

Пізніше, вже після початку війни на Донбасі, тодішній прем’єр Арсеній Яценюк доручив перетворити Управління Північно-Кримського каналу разом з усім його майном на публічне акціонерне товариство. На цей факт вказує його доручення, датоване восьмим травня 2014 року. Копії обох документів Радіо Свобода надав політик Андрій Сенченко, який з березня до вересня 2014 року виконував обов’язки заступника голови Адміністрації президента України, – пише Радіо Свобода.



20 мільйонів доларів за розблокування Північно-Кримського каналу?
Український політик Андрій Сенченко називає себе ініціатором перекриття Північно-Кримського каналу, через що окупований Крим залишився без дніпровської води. Із березня до вересня 2014 року Сенченко виконував обов’язки заступника голови Адміністрації президента України. Він розповів Радіо Свобода, як навесні 2014 року депутат Держдуми Росії намагався дати йому хабар за відновлення постачання води у Крим. За словами політика, усе сталося в офісі українського бізнесмена, прізвище якого він відмовився назвати.

Я кажу: «Води не буде». – Він бере серветку, пише «20» – я не реагую. Він додає шість нулів – я не реагую. Він ставить значок американського долара, – Андрій Сенченко

«Той підприємець не хотів брати в цьому участь, але хотів якось зробити послугу. У режимі тет-а-тет заступник голови бюджетного комітету Держдуми Росії на прізвище Хор каже мені: «Треба відкрити воду в Крим». – Я кажу: «Води не буде». – Він говорить: «Ну, як це не буде? У нас є аргументи». – Я кажу: «Води не буде». – Він бере серветку (стіл був накритий для чаю та кави), пише «20» – я не реагую. Він додає шість нулів – я не реагую. Він ставить значок американського долара – я не реагую. Він каже: «Ну, тоді ми знайдемо двері, за якими нас зрозуміють», – згадує Сенченко.

Політик розповів, що відразу після цієї розмови вирушив на телешоу «Шустер Live», яке навесні 2014 року виходило на телеканалі «Перший національний».

Андрій Сенченко, т.в.о. заступника Адміністрації президента України (березень – вересень 2014 року)

«Я поїхав до Савіка Шустера і прямо в ефірі сказав: «Києвом представники Кремля носять торбу з 20-ма мільйонами доларів (це приблизно 20 кілограмів грошей – великий такий рюкзак). Якщо ви почуєте від когось з українських чиновників ідею відновити подачу води у Крим – знайте, що вони взяли ці гроші», – додає Сенченко.

Гліб Хор – і нині депутат Держдуми від партії «Единая Россия», перший заступник голови комітету з бюджету та податків. Радіо Свобода надіслало йому запит, поцікавилося, чи пропонував гроші за воду для Криму. Журналісти також спілкувалися з його помічницею Наталією Кольцовою. На момент публікації депутат Хор не відповів на запит.

Вода для Криму за дві гривні за куб?
Як розповідає Сенченко, спроби відновити постачання води на окупований півострів на цьому не скінчилися.

«Потім була нарада у віцепрем’єра, міністра регіонального розвитку Гройсмана, де він роздавав доручення керівнику Держводагентства, міністрам екології, економіки та фінансів негайно відновити постачання води у Крим. Я подзвонив Гройсману (тоді наше становище у владі це дозволяло), нагарчав (з рос.: нарычал – ред.) на нього – він сказав: «Ні-ні, Андрію, більше ніколи в житті такого не буде, це трагічна помилка», – розповідає політик.

Невідкладно забезпечити безперебійну подачу води Північно-Кримським каналом, – Володимир Гройсман

Ця нарада про «Питання фінансово-економічного забезпечення та режим роботи Північно-Кримського каналу у 2014 році» відбулася 28 березня, через 12 днів після невизнаного Україною та світом кримського «референдуму».

«Держводагентству: невідкладно забезпечити безперебійну подачу води Північно-Кримським каналом: в одноденний строк надіслати листи суб’єктам господарювання Автономної Республіки Крим з пропозицією укладання договорів з Управлінням Північно-Кримського каналу на постачання води та визначення умов проведення розрахунків за неї», – йдеться у другому пункті протоколу.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини