“Гуцульська овеча бриндзя”: Рада ухвалила законопроєкт про захист географічних зазначень

20 вересня на пленарному засіданні Верховної Ради України нардепи ухвалили законопроєкт щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень. “За” проголосували 277 депутатів.

Проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень” зареєстрували у ВРУ 29 липня 2019 року. Тоді ж президент визнав його невідкладним, – пише Український інтерес.



Головна мета ухваленого законопроєкту – забезпечити виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства про охорону прав на географічні зазначення із правом Європейського Союзу.

Простіше кажучи, закон забезпечить досягнення європейського рівня охорони прав інтелектуальної власності щодо географічних зазначень. Їм, до речі, автори дали окреме визначення.

За текстом закону, географічне зазначення – найменування місця, що ідентифікує товар, який походить з певного географічного місця та має особливу якість, репутацію чи інші характеристики, зумовлені головним чином цим географічним місцем походження, та хоча б один з етапів його виробництва здійснюється на визначеній географічній території.

Відтепер українські географічні назви-бренди мають правову охорону в країнах Євросоюзу. Зокрема це стосується гуцульської овечої бриндзі (так, саме “Гуцульська бриндзя”), херсонського кавуна, мелітопольської черешні, закарпатського вина, карпатського меду та низки інших продуктів.

Окрім цього, в Україні більше не буде власного шампанського – тільки ігристі вина. Так само наші виробники не зможуть використовувати й такі назви, як коньяк, фета, чеське пиво, сир рокфор, пармезан тощо.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини