“Я послала Тищенка на х…й… І він пішов” – нардепка Ірина Верещук

Народна депутатка від “Слуги народу”, кандидатка в мери Києва Ірина Верещук розповіла Олесі Бацман, що в неї були розбіжності з народним депутатом, головою київської міської організації “Слуги народу” Миколою Тищенком щодо списку партії на виборах у Київраду.

Народна депутатка від “Слуги народу”, кандидатка в мери Києва Ірина Верещук в інтерв’ю Олесі Бацман розповіла, що в неї була суперечка з нецензурною лексикою з колегою по фракції, головою київського міського осередку партії Миколою Тищенком, передає видання Гордон.



Журналістка запитала, чи правда, що у Верещук конфлікт із Тищенком стосовно виборів у Києві і що вона навіть розглядає можливість припинити участь у гонці, про що писали ЗМІ.

“Дійсно, у нас були пристрасті, були дискусії, якщо це можна так назвати. Причому з обсценною лексикою… Я намагалася довести [свою позицію], вживаючи – у чому каюсь, звісно ж, – нецензурні слова, тому що вже дійсно якоїсь певної миті на якусь секунду здали нерви”, – сказала Верещук.

Вона пояснила, що основна розбіжність стосувалося списку “Слуги народу” на виборах у Київраду. Верещук наполягала, щоб кандидатами були професіонали з гарною репутацією.

“Це мають бути люди, які не заангажовані у процесах у Києві (схемах із землею, договірняках), [а також не] забудовники, сват, брат, кум, хрещений син, батько, донька… У Колі Тищенка, на жаль, інша позиція. Він розуміє Київраду як “людей, які мають бути лояльними до когось особисто”: наприклад, до нього або ще когось”, – сказала народна депутатка.

Вона повідомила, що якоїсь миті в їхнє протистояння змушений був втрутитися президент.

“Коли дійшли дебати до президента й ми мали піти до нього і свої позиції викласти, якраз президент прийняв мою сторону. Він каже: “А навіщо нам у Київраді люди, нехай навіть медійні, упізнавані, але не професійні? Вони ж мають працювати. Ти розумієш, що вони там працюватимуть? І мені не треба піднімати слухавку [і телефонувати їм], щоб щось там вирішити”… Дякувати богу, я це почула від президента і ще раз переконалася, що президент усе правильно розуміє”, – сказала Верещук.

Вона зазначила, що не знає, скільки в кінцевому підсумку людей Тищенка потрапило у список “Слуги народу” на виборах у Київраду.

“Ти знаєш, це таке складне питання, тому що… Що означає “його”? Я не знаю, наскільки [вони] його… Радив він багато, тільки в підсумку результат, розумієш, інший дещо вийшов. Тобто сказати, що це Колі Тищенка люди, – ну буде занадто голосно… Тому я сподіваюся все-таки, що ті люди, які пройдуть, – вони будуть гідними”, – сказала народна депутатка.

Бацман уточнила, чи правда, що Верещук під час однієї із суперечок “послала Тищенка на х…й”.

“О боже! Це можна буде запікати? Так, [правда]. Згадала армію, згадала, що це дуже швидкий шлях [пояснити], щоб дійшло. Тому що якщо я довго пояснюватиму, шукатиму вербальні форми, які будуть довгими, але безрезультатними, по-моєму, не дійде. Просто можу вже про це говорити, тому що це було практично публічно”, – сказала Верещук.

Журналістка запитала, як на це відреагував Тищенко.

“Що він міг сказати? Пішов. Устав і пішов. Мені складно заперечити, коли я впевнена у своїй правоті й точно знаю, куди кому йти, показуючи напрямок”, – відповіла політикиня.

Бацман сказала, що, за її інформацією, Тищенко пішов скаржитися на Верещук в Офіс президента.

“Невже? Ну, якось, я гадаю, на президента не справило це великого і належного враження, тому що реально я маю рацію. Я просто маю рацію. А коли я впевнена, що я маю рацію, мене, знаєте, не зрушити з мертвої точки. Це неможливо просто. Я кажу: “Як ми людям дивитимемося в очі? Як я можу йти і говорити, що ось ці та ось ці (називаю прізвища) – це ті люди, за яких треба проголосувати?” Я не збираюся прикривати [їх] своїм ім’ям і, тим паче, підставляти президента, щоб люди казали: “Ну, все зрозуміло”. Зрозуміло все з УДАРом, зрозуміло з “Європейською солідарністю” – продали місця, це все видно, але до чого тут “Слуга народу”? – “А от вони [ж так роблять]”. Кажу: “То йдіть туди! Там продають місця, а тут місць не продають. Ми – партія влади. Ми не можемо продавати місця, ми не можемо займатися ось цим кумівством, братовством, сватанням. Не можна”, – сказала Верещук.

Вона уточнила, що рідко вдається до обсценної лексики в житті.

“Але завжди, коли я це роблю, якщо я вдаюся до таких інструментів, – повірте, це вже остання можливість донести до людини бажане”, – зазначила депутатка.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини