«Я вітав дідуся-ветерана з 9 травня» – Притула пояснив різницю між 8 і 9 травня

Телеведучий та волонтер Сергій Притула пояснив різницю між 8 і 9 травня і закликав українців визначитися – вони беруть участь у сусідському побєдобєсії чи є частиною світової спільноти, яка разом боролася проти фашизму.

Про це Притула написав у своєму Facebook, – повідомляє Про Львів. Також він наголосив, що українці воювали проти нацизму у різних арміях світу.

“Сьогодні 8 травня – День пам’яті та примирення в Україні.
Різниця між 8 та 9 травня дуже проста. Принаймні, якщо порівнювати нас і «іхтамнєтов».
8 травня люди кажуть війні “ніколи знову”.



9 травня знаходяться люди які кажуть війні “можем павтаріть”.
І це фундаментальна різниця у світосприйнятті.

Бо війна – це страшно, це жорстоко, це боляче. Ми побачили це у 2014 і бачимо досі.
Коли в дитинстві я вітав дідуся-ветерана з 9 травня, я і уявити не міг, що в Україні з’являться ветерани війни, які будуть моїми ровесниками, а то й хлопці-дівчата, вдвічі молодші за мене. Ніхто не думав, що і нас торкнеться війна.

Але торкнулась. Завдяки людям, які все ніяк не можуть заспокоїти свої імперські амбіції, які спраглі до крові тих, хто не хоче сидіти з ними в багні і робити вигляд, що їм це подобається.

І вони принесли війну на нашу землю, і зараз на нашій землі гинуть наші солдати – українці. Як і 75 років тому.

Давайте про про це згадаємо саме сьогодні, в День пам’яті та примирення.
Українці воювали проти нацизму у всіх арміях. Ми були у лавах Червоної Армії, та в лавах УПА, ми були американськими піхотинцями та канадськими пілотами, ми воювали у Войску Польському та у Британській Армії, ми були у Французькому русі опору та серед югославських партизан.

І у нас до сих пір немає пам’ятника всім українським солдатам, що боролися з коричневою чумою на різних фронтах!!!!
Кожен сам може обирати, що і коли святкувати. Але рано чи пізно треба дати собі відповідь на просте запитання: ми з ким?

Або бути частинкою сусідського побєдобєсія, де немає місця для українських борців проти нацизму, а тільки рускій чи совєцкий воїн. Або бути частинкою світової спільноти і підкреслювати наш особистий вклад у спільній перемозі антигітлерівської коаліції.

Принаймні, останнє дозволить перестати окремим політикам маніпулювати світлою пам’яттю мільйонів загиблих на догоду кремля!”

Редакція може не поділяти тексти та(або) погляди авторів і не несе відповідальність за їхні матеріали. Також редакція не несе відповідальності за коментарі, які розміщені в соціальних мережах під інформаційними матеріалами редакції.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини