Як бачать світ люди в 15 різних станах

Тільки уявіть, що люди, що знаходяться поруч з Вами, можуть бачити спільну з вами реальність зовсім по-іншому.

Ми вирішили показати, як побачать одну і ту ж картину люди з різними вадами зору, в різному віці і стані.

Ось як бачить доросла здорова людина в адекватному стані.



Багато людей вважають, що при косоокості людина бачить все здвоєним або зовсім, як в деяких фільмах, може спостерігати дві сторони одночасно. Насправді мозок людей з такою особливістю просто ігнорує зображення, яке бачить одне з очей, щоб навколишнє не роздвоювався. Іншими словами, закривши одне око рукою, ви зможете побачити світ очима таких людей.

При короткозорості фон розпливається, а передній план у фокусі.

При далекозорості ж, навпаки, фон з усіма дрібними його деталями у фокусі, а передній план — розпливчастий.

Так бачать люди при практично повній сліпоті. Тобто вони розрізняють абстрактні силуети, кольори і світло. Але, незважаючи на це, в суспільстві вони прирівнюються до абсолютно сліпих, так як вже не можуть жити як «повноцінно бачучи».

Цю картину побачать ті, у кого збереглося часткове світловідчуття: вони можуть розрізняти світло і темряву. Зазвичай це люди, які втратили зір вже в усвідомленому віці.

Повна сліпота — це абсолютна чорнота. Хоча сліпа людина навіть не визначить світ навколо як «чорний», так як вона просто не знає, що таке чорний колір або темрява в цілому

Існує кілька форм дальтонізму. А в цій статті наведемо найбільш часто зустрічаєму форму — дейтераномалію. При ній всі кольори трохи втрачають насиченість, особливо це відноситься до зеленого і червоного.

Так дитина бачить відразу після народження: зображення майже повністю розмито. Простіше кажучи, новонароджений здатний лише розпізнавати наявність або відсутність світла.

У перший місяць в тій же картині дитина починає розрізняти великі предмети і предмети на відстані 20 см (наприклад, мати при годуванні).

Через 3 місяці дитина починає розпізнавати обличчя батьків, а до 6 місяців — кольори (особливо добре — червоні і жовті).

Зрозуміло, мова йде не про келих вина за обідом, а про солідне алкогольне сп’яніння.

При куріння канабісу картина схожа на світ злегка п’яної людини.

Якщо ви хочете відчути легкий візуальний ефект як при прийомі ЛСД, погляньте на цей симулятор прийому препарату. Тільки треба дивитися на повному екрані і невідривно читати всі літери.
Також є знаменита короткометражка, яка демонструє думки і стан людини в разі бед тріпа.

Дещо перебільшений ефект від кокаїну можна побачити у фільмі «Області пітьми». Під цим наркотиком загострюються всі почуття: картинка стає «наповненою», яскравою і дещо спотвореною.

Візуальні ефекти під героїном вже не так важливі, тому що життя різко втрачає всякий сенс і всім тілом вживаючого опановує відчуття ейфорії. Докладно про це згубно-солодке відчутті йдеться у документальному фільмі National Geographic.

За матеріалами

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини