Як домовитися зі своєю дитиною: прості і дієві поради

Не будьте жертвою дитячої маніпуляції! Але й не забувайте про потреби своєї дитини!

Ви намагаєтеся встановити правило: перед ранковою прогулянкою і вечорами дитина повинна навести порядок у дитячій.

Але чомусь вона регулярно не встигає цього зробити: то спочатку хоче трохи подивитися книжки (а книжки – це дуже важливо для вас), то дуже довго і ретельно чистить зуби (а ви як раз весь час пояснюєте, що зуби потрібно чистити не десять секунд), то малює вам подарунок і ображається на будь-які ваші спроби закінчити це заняття. В результаті кімната залишається незібраною, поки одного разу ви не наводите порядок самі.



Ви намагаєтеся привчити дитину щодня читати, але вона то дуже втомилася, то занадто довго снідала, до тих пір, поки не настав час йти гуляти, то взяла книгу – і розглядала всі малюнки, так і не прочитавши жодного рядка.

Кожного разу, виходячи з магазину, ви твердо говорите дитині, що більше просто так нічого купувати не будете. Але кожен раз на касі у вас виявляються то фломастери, то машинка, то набір шоколадок.

Одним словом, дитина примудряється міняти ваші рішення на свої, вигідні йому. А ви … ви – жертва його маніпуляцій!

Як цього не допустити?

Чітко зрозумійте для себе, чого ви хочете і чому
98a0872863ba92dcde072bbcc60b292d
Порівняйте: порядок в кімнаті вам потрібен, щоб привчити дитину до акуратності. Чи тому, що в вашому домі має бути чисто – це закон, і дитяча тут не виняток. Якщо перше – ви будете чітко і послідовно домагатися свого, бо бути акуратним – в інтересах дитини. А якщо друге – це виключно ваша турбота, це ви хочете домогтися порядку, тому справа і закінчується тим, що прибираєте саме ви, і тільки ви.

Зрозумівши свої цілі, ви визначите, що можна змінити, а що – не можна
kak-dogovoritsya-s-rebenkom-3
Наприклад, варто задуматися: якщо самостійне читання не входить в число улюблених занять вашої дітини, так чи так уже важливо наполягати на своєму? Може, можна скасувати суворе правило, замінивши обов’язковий урок на читання за настроєм. Тоді і дитина буде задоволена, і рішення ваше не буде раз у раз скасовуватися. У іншому випадку – зацікавте дитину. Вигадайте якусь особливу історію пов’язану з тою чи іншою книжкою чи сюжетом в ній! Дитині треба щось незвичне!

Зумійте об’єктивно побачити ситуацію
02-2
Якщо дитина скаржиться на втому, ви не можете не звернути на це уваги. Але в ваших силах зрозуміти, удавана це скарга чи ні. Втім, і справжню втому іноді доводиться долати. Вам вирішувати в кожній ситуації, чи варто це робити.

Поясніть дитині необхідність виконання вашого прохання
O1wl2hg_Bkg
Скажімо, у випадку з тим же горезвісним прибиранням скажіть дитині, що якщо порядку в кімнаті не буде, ви не зможете почитати перед сном нову, давно очікувану книгу або не зможете разом зліпити виріб для бабусі. Це не тому, що ви вередуєте. А тому, що вам доведеться зайнятися прибиранням за дитину (і тоді те, що замість малечі прибираєте ви, вже не буде результатом маніпуляції, а буде спочатку вашим рішенням – в тому числі і в очах дитини). А якщо ви все ж вважаєте прибирання в дитячій виключно обов’язком дитини, ви не зможете нічим зайнятися в неприбраній кімнаті просто тому, що особисто вам це неприємно.

Надайте дитині бонуси
konflikti-sposobi-resheniya_1
Мова не йде про підкуп: зроби, що велю, а я тобі цукерку дам. Але чому б не винагородити дитину за виконану роботу або просто за слухняність? Винагородити значить іграшку або частування. Але якщо ви вчасно і без затримок пішли з дитячого майданчика, приділіть дитині трохи більше часу вдома, адже ви зекономили цей час при поверненні додому. А якщо дитина допомогла на ваше прохання прибрати зі столу, чому б не пограти з нею в улюблену настільну гру, попутно пояснивши, що цей час з’явився у вас лише завдяки його допомозі.

Вмійте іноді відмовитися від свого рішення
o-MOTHER-TALKING-TO-KIDS-facebook
Цього не варто робити занадто часто. Але у всіх нас буває поганий настрій або моменти ліні. І у дитини теж. Тому цілком можна іноді відступити від суворихпринципів – і прибрати цю нещасну дитячу разом з дитиною. І навіть зуби ввечері можна раз не почистити. Якщо не перетворювати це в систему, біди не буде. А дитинка зрозуміє, що їй цілком дозволені слабкості, а ви аж ніяк не кремінь і прекрасно розумієте її настрій. Тому навіщо вами маніпулювати? Ви і так дієте в інтересах дитини.

За матеріалами Бджола.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини