Як київський благодійний фонд робить життя пенсіонерів яскравішим, ніж у молоді

 2013 році мешканці Києва Гарік Корогодський і Тіна Михайловська реконструювали старий танцювальний майданчик на території Гідропарку. Після оновлення кожні вихідні тут танцюють і згадують молодість, знайомляться і закохуються понад 700 пенсіонерів.

Надихнувшись успішним танцмайданчиком, вони вирішили створити проект, який би займався організацією дозвілля людей поважного віку і надавав їм необхідну допомогу. Так і з’явився благодійний фонд “Життєлюб”.

Щомісяця фонд пригощає безкоштовними обідами 30 тисяч літніх людей



В Україні багато людей похилого віку, яким не вистачає пенсії на нормальне існування. Багато з них не можуть дозволити собі повноцінно харчуватися і купувати бажані продукти в супермаркеті. Для того, щоб якось виправити дійсну ситуацію, команда волонтерів винесла стіл на одну з центральних вулиць Києва і разом з активістами міста почала роздавати гарячі обіди пенсіонерам. Так, з’явився перший проект благодійного фонду «Життєлюб» – «Обід без бід». В цьому році проекту виповнилося 2 роки, і щомісяця він пригощає безкоштовними гарячими обідами 30 тисяч осіб.

Тут немає місця для жалю

Вся комунікація фонду побудована на позитиві. Також тут вважають, що жалю немає місця в благодійності. «Жаль дуже ефективний в короткотерміновій перспективі. Ми ж хочемо давати надію і надихати людей не боятися часу і себе в ньому, щоб вони бачили перед собою нові можливості», – розповідає співзасновниця.

В рамках фонду працюють різні проекти, щоб зробити пенсіонерів щасливішими

У благодійному фонді є окремий танцювальний майданчик і локація поблизу річки – кіносад «Життєлюб». Це хаб під відкритим небом для пенсіонерів, де організовують різні заходи в теплу пору року: від занять йогою до танцювальних вечорів і клубу знайомств.

У фонді зараз успішно працюють відразу кілька проектів, кожен з яких відповідає за свій напрямок допомоги для пенсіонерів:

  • пункти роздачі гарячих обідів, які працюють щодня;
  • різноманітні навчальні, спортивні та розважальні заходи;
  • допомога літнім людям у пошуку роботи та складанні резюме;
  • підтримка самотніх і малозабезпечених пенсіонерів спілкуванням, одягом, взуттям та ліками;
  • модельне агентство 50+, завдяки якому пенсіонери беруть участь в фото- і відеозйомках для глянцевих журналів, кіно і серіалів, музичних кліпів і навіть виходять на подіум. Тільки подивіться, який у них Instagram!

Літнім людям потрібні емоції і новий досвід

Пенсіонери обожнюють відвідувати заходи, пов’язані з навчанням, набуттям нового досвіду і спілкуванням. Найбільше «життєлюбів» збирається на курсах з вивчення іноземних мов, комп’ютерної грамотності, лекціях стилістів і дієтологів, заняттях з йоги.

У фонді пенсіонери створюють блоги і знаходять свою любов

Команда фонду зауважує, що вони допомагають людям похилого віку бути впевненими в тому, що життя не закінчилося, воно триває і може бути наповненим і різноманітним, як і в юності. Так, в минулому році на курсі з SMM для людей віку 50+ одна зі слухачок настільки захопилася, що запустила свій YouTube-канал «Бабуся 2.0» (кадр з якого ви бачите вище).

У «Життєлюбі» люди похилого віку знаходять не тільки нові знайомства і захоплення, а й свою долю. «Ми завжди з особливим трепетом згадуємо одну історію. Серед наших підопічних є пара, яка познайомилася на нашому танцювальному майданчику і одружилася вже після 70 років. Це неймовірно!»- зазначила наостанок Тіна.
За матеріалами Тутка.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини