Розберемося, як налагодити режим сну та отримати від цього максимальну користь.
Ще з дитинства ми чули про важливість сну для нашого здоров’я, от тільки життя розпорядилася інакше: ми до ночі приборкуємо дедлайни, прокидаємося від звуку дрилі сусідів і спросоння зустрічаємо крики будильник. Але ж є способи бути на висоті вже з самого ранку, ми допоможемо тобі в цьому інформує Ukr.Media.
Не їсти, не пити
Дівич-вечір або свято на честь п’ятниці — це святе. Але в інші дні краще не вечеряти піцою з вином, особливо лежачи в ліжку і, засинаючи. Вважається, що за 2-3 години до сну краще утриматися від їжі та взагалі відмовитися від важких страв на вечерю, щоб вранці не шкодувати про скоєне.
Температура повітря
Простий і швидкий рецепт свіжого обличчя зранку — свіже повітря в спальні з вечора. Провітрювання кімнати збагачує повітря киснем і знижує рівень вологості приміщення. Свіже повітря розслабить тебе і допоможе заспокоїтися, тільки не треба влаштовувати вдома льодовиковий період — оптимальною температурою для сну вважаються від 20 до 22 градусів.
В темряві, та не в образі
Під час сну наш організм люб’язно запускає вироблення гормону мелатоніну, який відповідає за цикл сну і неспання. Є і погана новина — гормон може вироблятися повноцінно тільки в абсолютній темряві, а значить засинати під улюблений серіал не найкраща ідея. Так що закрий штори та купи маску для сну, як у Одрі Хепберн.
Вечірній ритуал
Звичайно, якщо ти втомлено приходиш додому і без задніх ніг падаєш в обійми ліжка, тобі не потрібні додаткові приводи для швидкого засинання. В іншому випадку, ти можеш допомогти розслабитися своєму організму і підготуватися до сну правильно: почитати книгу, послухати приємну музику або помедитувати. І так, не варто засинати з телефоном на обличчі в очікуванні смс від нього — здоров’я важливіше.
Час і тривалість сну
Нормою сну вважаються 8 годин в день, а краще лягати до півночі, що звучить як анекдот, якщо у тебе двоє дітей або три роботи. Але час і тривалість сну дійсно мають значення. Вночі організм відновлюється, а в епідермісі відбуваються гормональні та обмінні процеси, які порушуються через нестачу сну, не кажучи вже про синці під очима.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини