Як правильно купити біткоїн і заспокоїтися – рекомендації від Приватбанку

Жодних рекомендацій, ПриватБанк не торгує криптовалютою. Ми просто розповідаємо, як купити біткоїн і заощадити на комісіях.

Біткоїни не можна помацати, скрутити в трубочку, їх не можна передати в маршрутці. Це віртуальні гроші. На відміну від грошей на банківській картці, облік біткоїнів ведеться в блокчейнах. Це щось на зразок бухгалтерських книжок, – повідомляє Приватбанк



Ними можна розрахуватися в інтернеті, тільки транзакція висвітиться одразу на всіх комп’ютерах, які обслуговують мережу біткоїнів. Це означає, що будь-хто може побачити операцію. Наприклад, на сайті blockchain.info.

Окрім біткоїна, існують й інші – Litecoin, Ethereum, Dash, Nem, Waves. Біткоїн просто найперший, найбільший та найпопулярніший. Актуальний курс можна відстежити на BitcoinWisdom.

Хочу купувати біткоїни

Чудово, тільки не поспішайте. Витратити гроші завжди встигнете, а криптовалюту треба купувати вигідно. Слідкуйте за курсом і не купуйте біткоїни на всю зарплату.

Заведіть гаманець на Blockchain чи Coinbase заздалегідь.

Для цього достатньо пошти. Після реєстрації ви отримаєте цифровий ключ. Ключ – це як пароль від пошти. Логін – адреса гаманця, пароль – цифровий підпис.

Втратити ключ означає втратити грошики назавжди разом із ним.

Після реєстрації на пошту надійде посилання. Клікніть, щоб гаманець запрацював.

Обов’язково перепишіть секретну фразу на папірець і заховайте в надійне місце. Ці 12 слів допоможуть відновити доступ до гаманця з будь-якого пристрою та сервісу.

Безпечна купівля

Купувати біткоїн можна під псевдонімом. Та це не означає, що купівля буде анонімна.

Працює це так: ви хочете купити айфон у «Цитрусі» за біткоїни. Щоб оформити замовлення, доведеться ввести дані: прізвище, телефон, склад пошти, реквізити для оплати.

Зв’язати цю інфу з геолокацією (за IP-адресою) і даними, що надходять автоматично до мережі біткоїна, не надто складно.

Щоб ніхто не зміг відстежити ваші купівлі, встановіть Tor. Програма сховає IP-адреси, зв’язати транзакції буде складніше. Це безкоштовно.

Пам’ятайте, якщо біткоїн раптом обвалиться, ніхто не допоможе. Це зона особистої відповідальності – що купувати, де та як витрачати.

Гаманець є. Що далі?

Купувати біткоїни через обмінник.

Працює він так само, як і звичайний, тобто заробляє на комісіях.

Обмінників багато. Візьмемо якийсь популярний. Наприклад, Okchanger. Його репутацію можна перевірити на сайті BestChange, ще зручніше – на Askoin.

Розраховуйте на 15 хвилин. Гроші надійдуть на рахунок не відразу. У кращому випадку це забере ще 20 хвилин, якщо сервер не перевантажений.

Купити Waves, Dash, Ethereum можна швидше, ніж біткоїни. Ажіотаж навколо біткоїнів привів до того, що кожен хоче урвати шматочок. Це дуже перевантажує мережу, адже вона не розрахована на велику кількість транзакцій.

Біткоїни – це скоріше цифрове золото, аніж віртуальна валюта.

Розробники інших криптовалют придумали спеціальні механізми (наприклад, InstantSend у Dash). З їх допомогою транзакції тривають декілька секунд. У біткоїнів таких механізмів немає.

Уважно читайте інфу на сайті обмінників. Вони попереджають, що не несуть відповідальності за швидкість операції – усе залежить від третіх осіб, тобто роботи серверів.

Обираємо платіжну систему, а зі списку – обмінник. Після реєстрації на сайті обмінника клікайте на операцію з біткоїном.

Знадобиться адреса гаманця. Його можна знайти в лівому верхньому кутку, натиснувши кнопку «Отримати».

Далі все дуже просто: заповнити поля та вибрати суму, на яку хочеться купити біткоїни.

На Wikipays є обмеження: купити менше ніж 0,01 BTC не вийде. Сьогодні це близько 4К грн.

Можна знайти обмінник і з більш низьким мінімальним порогом, але курс буде гірший.

Угода та ризик

Залишилося переказати гроші через Приват24. Обов’язково зазначайте призначення платежу, інакше заявку можуть відхилити.

Перевірте мінімальний поріг. Якщо сума буде менша за мінімальну, грошики просто згорять. Продавець поставить статус «неуспішна угода». Докинути грошей не вийде, на цьому все закінчиться.

Тепер біткоїни у вас. Але тримати їх на сайті обмінника – так собі ідея. Завтра його закриють, гроші пропадуть.

Переведіть біткоїни на свій гаманець. Поки на той, що вже є. Якщо ви кинете роботу та почнете майнити, а валюти стане багато, можна буде подумати про апаратний гаманець. Це щось типу дорогої флешки.

Шахраї будуть – і на біржі, і в обмінниках. Зв’язуватися з безпосереднім продавцем небезпечно. Будьте підозрілим: продавець пропонує біткоїни за надто вигідною ціною – щось тут не так, придивіться.

Пам’ятати: жодних гарантій. Ніхто повернути гроші не допоможе. Купувати криптовалюту – це означає перевіряти рейтинг продавця, читати відгуки, думати перед купівлею.

Хочу зекономити

Тоді купуйте біткоїни через Телеграм-бота. Виглядає він ось так:

Обираємо мову, валюту та операцію.

Бот спочатку запропонує вибрати платіжну систему.

А потім почне підбирати продавців. У кожного є резюме, і з ним можна зв’язатися особисто.

Орієнтуватися краще на кількість угод і на те, як давно продавець був у мережі.

Купувати біткоїни через бота дуже зручно. Але можуть нічого й не продати. Бот заводить на будь-якого учасника папку «Документи», куди збирає інфу про операції. Якщо продавцеві щось не сподобається, він відмовиться від угоди.

Біткоїни на біржі

Ціна на біткоїни на біржі залежить від попиту та пропозицій. Тут як: більше продавців – нижче курс. Якщо сума не дуже велика, вистачить і пошти. Але на великих біржах працюють з великими грошима. Тоді доведеться заповнювати анкету та проходити перевірку.

Спробуємо купити криптовалюту через біржу Kuna.io. Вона здалася мені зручною.

Є й інші: Livecoin поменше; Kraken, Binance – для серйозних покупок (від 3К $).

Наприкінці минулого року потужні біржі стали закривати реєстрацію через наплив охочих. Зареєструватися на Bitfinex, Bittrex, Cex.io і Cryptopia вже не вийде.

Binance треба постійно моніторити, реєстрація час від часу відкривається на кілька годин.

Реєструємося й активуємо акаунт за посиланням у листі.

Лист вже на пошті.

Баланс у правому верхньому кутку, одразу під іконкою профілю.

Торги можна побачити нижче. Будемо поповнювати баланс.

Переходимо в акаунт, знаходимо вкладку «Активи». Унизу вибираємо спосіб оплати. Я поповнюю карткою через Приват24.

Тиснемо на «Керування картками», заповнюємо поля – назва та номер картки, строк дії.

Спробую переказати 250 грн. Комісія 1% + 5 грн.

У графі «Стан» з’явився статус «Проведено». На пошту теж прийшов лист.

В «Активах» тепер видно, що я з грошима. Час виходити на біржу.

Спочатку потрібно прицінитися. Я хочу купувати біткоїни, тому дивлюся на рядок «Продаж».

Припустімо, я хочу купити біткоїни за курсом 451 000. Клікаю на перший рядок. У полі ордера мені покажуть цифри – скільки я заплачу гривень і скільки отримаю біткоїнів.

За 197 грн я отримую 0,0004359 BTC. Подробиці є в «Історії торгів». Тепер хочу вивести біткоїни на свій гаманець. Так надійніше.

Знову заходжу в «Активи», під кнопкою з біткоїнами тисну «Вивести». Вводжу адресу гаманця та якось його називаю. Нехай буде «Мій гаманець».

Але вивести біткоїни в мене не вийшло – сума мізерна. Мінімальна сума виводу – 0,001 BTC, тому моє багатство повисить поки тут.

Як ще можна зекономити

Заведіть доларову картку. Її можна оформити в ПриватБанку або зареєструватися в ADVCash, MoneyPolo. Якщо поповнювати гаманець через міжнародні платіжні системи, комісію можуть і не стягувати.

На відміну від обмінника, на біржу часто приходять трейдери – люди, які мало інвестують, але роблять ставки. Коли трейдерів багато, коливання криптовалюти збільшуються.

Не прогноз, але на поміркувати

Якщо вірити Bloomberg, біткоїн через ажіотаж і великі вливання дуже злетів з позицій (з 19,5К $ у грудні 2017 до 13,6К $ у січні 2018).

Це нормально і впадати в істерику не треба. Можна придивитися до Waves. Вона добре зростає, у неї низька комісія та швидкий блокчейн.

На видобуток біткоїнів йде дуже багато енергії. Її б запросто вистачило на рік цілій Ісландії.

Є криптовалюта, яку не можна майнити (добувати). Її кількість заздалегідь прорахована авторами проекту.

Перевіряйте оборот валют і обсяг торгів на біржі. З десяткою найпопулярніших монет будуть працювати всі біржі. Спробуйте купити Ефіріум (ETH) або Кардано (ADA).

Остання – це ціла криптовалютна платформа, що може незабаром вистрілити. Плюси: абсолютна анонімність і надійний алгоритм.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини