Як провести 14 лютого, якщо ти сильний і незалежний: ідеї та поради психолога

14 лютого – найромантичніше свято, але далеко не для всіх воно є радісним приводом висловити почуття. Самотнім серцям цей день може здатися не таким уже й райдужним. Але ж не скасовувати свято тільки через те, що у вас зараз немає пари. Провести цікаво 14 лютого можна і на самоті, головне – знати, як це зробити правильно.

В ексклюзивному матеріалі психологиня Алла Рожкова розповіла, як провести День усіх закоханих із користю, якщо ви зараз самотні. Також експертка дала пораду, як знайти ідеального партнера, – пише OBOZREVATEL .



1. Організуйте мінітур

Щоб провести з користю 14 лютого і не впасти в депресію через те, що у вас немає пари, рекомендуємо поїхати в одноденний тур. Необов’язково це має бути курорт за кордоном, можна вирушити в подорож у своєму місті – наприклад, відвідати центр, походити вуличками, – або виїхати за його межі.

2. Проведіть техніку прощання

Якщо ви нещодавно розірвали стосунки зі своїм партнером, психологиня Алла Рожкова рекомендує в День усіх закоханих зробити цікаву практику, яка допоможе пережити цей момент.

“Якщо любов втрачена або є незавершені стосунки, пропоную зробити техніку прощання. Для початку уявіть образ людини, з якою ви розлучилися. Далі потрібно проговорити або написати на листку паперу, звертаючись до нього, що хорошого у вас із ним було. Наступне, ви повинні проговорити, що у вас із цією людиною було поганого і те, що залишилося недомовленим. Після цього уявіть, як партнер, із яким ви розлучилися, йде з вашого життя. В кінці практики варто подумати, як далі житимете і які стосунки вам слід будувати в майбутньому”, – повідала фахівчиня.

3. Побалуйте себе в СПА-салоні

У День всіх закоханих не варто зачинятися в кімнаті й сидіти плакати в подушку. Спробуйте цей час провести з користю – наприклад, рушайте в СПА-салон. Розслаблювальний масаж, догляд за обличчям, манікюр/педикюр і інші процедури точно перезавантажать ваші думки. А щоб цей день став ще веселішим, покличте своїх подруг чи колег, які також шукають компанію.

Розслаблювальний масаж, догляд за обличчям, манікюр/педикюр і інші процедури допоможуть пережити 14 лютого без поганого настрою.

4. Проведіть час із сім’єю

На думку психологині Алли Рожкової, зізнатися в кохані й відправити валентинку 14 лютого можна не тільки партнеру, але і тим людям, які для вас важливі. Це можуть бути батьки, близькі, друзі, діти. Словом, цей день можна провести в колі улюблених – сім’ї. Порадуйте їх своїм візитом і не забудьте сказати у відповідь, як сильно їх кохаєте.

5. Влаштуйте вечірку з друзями

14 лютого – час згадати свою далеку приятельку або нерозлучного друга, які також нудьгують цього дня, оскільки теж самотні. Рушайте разом на шопінг, влаштуйте чайну церемонію або взагалі організуйте вечірку – ви врятуєте від нудьги не тільки себе, але і вашого “друга за нещастям”.

Влаштуйте вечірку з друзями 14 лютого.

6. Проведіть час наодинці з собою

За словами психологині Рожкової, не варто впадати в депресію лише через те, що у свято всіх закоханих ви самотні. Цей день можна провести наодинці, склавши список і проаналізувавши те, що ви в собі любите.

“Рекомендую подивитися в бік себе, оскільки ви найважливіша людина в цьому світі. Можна сісти й виписати те, за що ви вдячні і за що любите себе. Спробуйте запланувати щось, що порадує: перегляд улюбленого фільму, зустріч із друзями, перебування на самоті. Наповніть цей день любов’ю до себе від моменту пробудження до моменту засипання”, – стверджує експертка.

7. Побалуйте себе

Цей день необов’язково присвячувати другій половинці, побудьте трохи егоїстом і проведіть 14 лютого, роблячи подарунки тільки собі. Рушайте на шопінг і купіть собі річ, яку давно хотіли. Дозвольте собі поласувати “некорисними” смаколиками, замовте красивий букет улюблених квітів – такі прийоми точно не змусять вас сумувати.

Побалуйте себе на День усіх закоханих подарунками й смаколиками

8. Проаналізуйте, якого партнера ви шукаєте

Психологиня також рекомендує 14 лютого людям, які залишилися без пари, подумати, які стосунки вони хочуть побудувати в майбутньому і чого від них очікують.

“Спробуйте зробити аналіз і виписати, що для вас означають “хороші стосунки” – це допоможе вам у пошуку нового партнера. Візьміть аркуш паперу, ручку і почніть згадувати.

  • Випишіть те, що у вашому дитинстві подобалося в батьках і в інших значущих фігурах. Дуже важливо, щоб ці риси були психологічного характеру. Опишіть, як ви сприймали це в дитинстві.
  • Згадайте, що вам не подобалося в дитинстві в цих людях, і випишіть на аркуші паперу.
  • Напишіть те, що ви хотіли отримати в дитинстві від цих людей, з погляду психології (наприклад, вам у дитинстві не купили велосипед – це означає “увага до ваших бажань”).
  • Випишіть, що в дитинстві ви найчастіше відчували з негативу (стосується психологічного характеру).

Далі потрібно повернутися до першого пункту і підставити таку фразу: “я провела своє життя в пошуках людини з таким характером”. У другому пункті варто вставити фразу: “коли я з цією людиною, мене турбують такі її риси…”. Третя фраза: “я хотіла б, щоб ця людина мені дала…” І в останньому пункті підставте: “коли він або вона мені це не дає, я відчуваю…”

Такий спосіб допоможе швидко зрозуміти, якого партнера ви шукаєте, що очікуєте від нього і яких стосунків загалом вам би хотілося.

Зробіть цікаву практику, яка допоможе пережити розрив стосунків.

 

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини