Як вибрати матрац в залежності від типу?

У кожному будинку приходить час замінити диван або ліжко на нові меблі. Відповідно, одного каркаса мало для комфортного сну. Разом з ним обов’язково купляють і матрац. Вибір покупців не обмежений, кожен може придбати виріб, відповідно до потреб і вподобань. Однак, щоб купити максимально відповідну модель, варто правильно вибрати тип матраца. Про те, які вони бувають, поговоримо далі.

Класифікація матраців за типами

Щоб не помилитися, розглядаючи різні матраци, експерти МебельОК підготували для покупців докладний опис основних типів. Виділяють:

  1. Класичні моделі з залежним пружинним блоком “Боннель”. Асортимент варіантів такого виду нагадує всім добре відому конструкцію з дитинства, де всі пружини взаємопов’язані між собою. Мають невисокі ціни і достатній рівень комфорту. Однак анатомічними і ортопедичними властивостями вони не володіють. Між пружинами накопичується пил, вона ж згодом може викликати алергічні реакції.
  2. Варіанти з блоком незалежних пружин. Мають підвищені експлуатаційні характеристики. Кожна пружина захищена окремим чохлом і не залежить від сусідньої. Завдяки цьому, поверхня матраца прогинається тільки там, де знаходиться тіло людини і забезпечує максимальний ортопедичний ефект. Зносостійкість такого виробу висока. Згодом вони не видають скрипучих звуків, а додаткові наповнювачі збільшують анатомічні властивості. Єдиний недолік таких моделей – висока ціна.
  3. Безпружинні конструкції. Виробляються з різних верств наповнювачів, якщо порівняти їх властивості з пружинними, то за рівнем жорсткості вони можуть бути ідентичними. Зазвичай кожна модель поєднує в собі кілька текстур різних по щільності, товщині і складу. Найбільш використовуваними є кокосова койра, латекс, пінополіуретан. Такі матраци дуже витривалі і підходять будь-якій людині.
  4. Матраци на дві сторони. Такі випускаються, як з пружинами, так і без них. Кожна сторона матраца має свій рівень жорсткості. Вони ідеально підходять для категорії людей, які люблять міняти м’які і тверді основи для сну. Двосторонні моделі виготовляються і для дітей.
  5. Матраци для двох сезонів. Складаються з різних наповнювачів, які з одного боку добре зберігають тепло в холодну пору року, а з іншого – добре вентилюються і забирають надлишки тепла в жарку пору. До складу можуть входити як натуральні, так і синтетичні наповнювачі.

матрацВивчивши глибоко різні типи матраців, експерти Mebelok стверджують, що найкращий варіант той, який ідеально підходить особистим запитам і станом здоров’я. Економити на таку покупку безглуздо, адже від матраца залежить якість сну і самопочуття протягом усього дня.