Який він, еталон жіночої краси? Худорлявість чи пишні форми, коротке чи довге й густе волосся, блондинки чи брюнетки. За сотні років ідеал зовнішності постійно змінювався. А це означає, що краса дівчат багатогранна. Усі “стандарти” щодо того, якою має бути жіноча врода, – суб’єктивні.
Читайте в матеріалі OBOZREVATEL, як за останні 100 років змінювалися переконання щодо того, який вигляд повинна мати жінка. Іншими словами, як мода нав’язувала людям бачення цього ідеалу.
1. 1910-ті роки
У цей час у багатьох цивілізованих країнах жінки вже ходили на голосування й почали активно боротися за рівноправність із чоловіками. Вони не тільки стали більш незалежними, а й могли іноді бути більш відвертими в соціумі, ніж це було раніше.
Красуні носили корсети й довгі сукні, трішки оголивши плечі. Еталоном краси в 1910-ті стали леді з тонкою талією, округлими стегнами і пишним бюстом. Наприклад, взірцем такого “ідеалу” була бельгійська акторка Камілла Кліффорд.
2. 1920-ті роки
Усього за 10 років жінки стали більше експериментувати із зовнішністю. Вони зодягали прямі вільні сукні трохи нижче колін і мали коротке волосся.
На той час найпривабливішими вважалися дівчата з маленьким бюстом і стегнами, а також із тонкою талією. Вони полюбляли яскравий макіяж і носили забагато прикрас: намисто, персні, сережки й браслети. Найсексуальнішими частинами тіла вважалися руки й ключиці.
3. 1930-ті роки
Жіночні дівчата з грацією вважалися найпривабливішими. У центрі уваги були ті леді, які мали витончену худорляву фігуру. Для осиної талії вони носили незручні корсети – усе задля того, щоби відповідати “стандартам” краси.
Красуні зодягали шовкові спідниці (спереду коротші, ніж позаду). А ще Коко Шанель ввела в моду брюки, жилетку і маленьку чорну сукню.
4. 1940-ві роки
Це воєнні роки. Тоді жінки-“еталони краси” мали спортивне й підтягнуте тіло. Вони були тендітними й водночас сильними, коротко підстригали волосся й наносили мінімум косметики. Тоді цінувалася природна краса.
Дівчата носили сукні прямого крою, спідниці, піджаки з квадратними плечима й туфлі із товстими підборами. Леді урізноманітнювали свій стиль капелюхами й поясами.
5. 1950-ті роки
Це часи, коли еталоном краси були дівчата з округлими формами і пишним бюстом. Наприклад, Мерілін Монро. Красуні часто зодягали одяг, який підкреслює зону декольте. Вони носили широкі спідниці, круглі кліпси й перли. Також стали більше слідкувати за модними тенденціями, ніж це було раніше.
6. 1960-ті роки
У цей час еталонами краси стали худорляві леді невисокого зросту або й мініатюрні. Наприклад, супермодель Леслі Горнбі (Твіггі). Красуні починають носити мініспідниці та зодягати на голову обручі. Трендова зачіска 1960-х – пишна, як у Бріжіт Бардо.
7. 1970-ті роки
Дівчата починають активніше займатися спортом, адже еталоном краси стали підтягнуті фігури. Вони зодягають яскраві або пастельних відтінків сукні, брючні костюми і джинсовий одяг. Зачіски роблять вже не такими пишними, як раніше.
8. 1980-ті роки
“Стандартами краси” були манекенниці й супермоделі з довгими ногами. Вони робили високі зачіски й наносили яскравий макіяж. Красуні активно копіювали стиль своїх кумирів із диско чи рок-культури. Вони зодягали яскраві лосини, піджаки з масивними плечима й романтичні блузи з бантами.
9. 1990-ті роки
У моді були худорляві дівчата: з добре помітними вилицями, худими ногами й маленьким бюстом. Вони носили джинси, футболки з улюбленими музичними гуртами, куртки-косухи, мініспідниці й довгі піджаки. Часто можна було побачити модниць із чокерами на шиї.
10. 2000-ні роки
Найгарнішими вважали дівчат зі спортивною фігурою, міцним пресом і округлими стегнами. Наприклад, Брітні Спірс або Крістіна Агілера. Вони часто зодягали взуття на високих підборах, джинси, широкі брюки або шорти і приталений топ із глибоким декольте. Трендові аксесуари на той час – біжутерія та ремені.
11. 2010-ті роки й до сьогодні
Поступово спільнота дійшла висновку, що еталоном краси є всі дівчата: кожна має свої особливості, які приваблюють. Красунями вважаються жінки “90-60-90”, розміру “плюс”, худорляві й із пишними формами, брюнетки, руді, блондинки й шатенки, із довгим та коротким волоссям, високі й мініатюрні… Словом, усі дівчата вписуються в “стандарти” краси.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини