Які думки руйнують щастя у стосунках

Страхи, які потрібно подолати, щоб насолоджуватися стосунками.

Більшість помилок у стосунках робляться не зі зла, а від страху. Пов’язати життя з іншою людиною — та ще авантюра. Спроби убезпечити себе і «зробити як краще» часто заважають бути хорошим партнером і отримувати задоволення від стосунків. Ось які страхи не дають побудувати здоровий зв’язок.

Страх виявитися не тією, у кого він закохався



На початку роману ми підсвідомо прагнемо показати свої кращі сторони, але гра в ідеальних містера і міс не може тривати довго. Страх, що він побачить ваш гнів, сум, невпевненість, інші неприємні емоції, і злякається, заважає розслабитися і бути собою, інформує Ukr.Media.

Кожна з нас хоче, щоб партнер бачив в ній більше, ніж набір конкретних окремо взятих якостей: зовнішність, соціальний статус, зручність. Кращий спосіб знайти такої людини — не боятися бути вразливими. Близькі люди для того й потрібні, щоб прийти до них зі своїми недоліками та помилками й отримати підтримку.

Страх втратити його

Він гарний собою, розумний, успішний. Єдине питання, яке тебе турбує: «Як така досконалість могла дістатися мені?». Цей страх буває в багатьох у момент закоханості, коли коктейль з гормонів у вашому організмі не дає глянути на об’єкт прихильності більш-менш реалістично.

Інша причина подібних побоювань — занижена самооцінка, через яку в принципі складно повірити, що у вас може з’явитися люблячий турботливий партнер.

Щоб стати впевненішими в собі, знадобиться час і велика робота над собою. Але дещо, що ви можете зробити прямо зараз, то це взяти під контроль свої переживання. Зрозумійте, на які речі ви здатні вплинути, а на які ні. Наприклад, ви не можете втримати людину, яка вас розлюбила, або змусити когось любити себе. Але у ваших силах бути люблячим і розуміючим партнером, і розвиватися як особистість, не зациклюючись на стосунках. Спрямуйте свою енергію на речі, які від вас залежать, а не на пусті хвилювання.

Страх знову отримати травму

Минулі стосунки можуть серйозно зашкодити вашому щастю. Отримані травми повертаються у вигляді недовіри до нового хлопця, страху зради, страху наробити помилок і опинитися покинутою.

Важливо пам’ятати, що будь-які стосунки — ризик, але він завжди виправданий. Ви не можете застрахувати себе від нового болю, але, залишаючись одною через страх, теж прирікаєте себе на страждання, причому тепер вже гарантовані. Намагайтеся частіше нагадувати собі, що перед вами — інша людина, що чоловіки не всі однакові, і нові стосунки не обов’язково будуть такими ж болісними.

Страх, що хімія між вами зникне

Стосунки виразно змінюються з часом, але не завжди до гіршого. На зміну п’ятиразовому сексу, божевільним емоціям від кожної зустрічі та нестримній романтиці приходять не менш приємні і важливі почуття: впевненість, комфорт, більш глибока прихильність. Замість того, щоб страждати по тому, як було раніше, знайдіть плюси в тому, якими ваші стосунки стали через деякий час. Додати інтриги, натхнення і ніжності ніколи не пізно, головне пам’ятати, що спільне життя — це процес з безліччю різних етапів, в кожному з яких є свій кайф.

Страх бути занадто незалежною у стосунках

У нашому суспільстві жінки досі бояться бути занадто самостійними. Образ сильної та незалежної асоціюється з самотністю, але зберігати самодостатність можна і в стосунках. Вам необов’язково підігравати чоловікові та тішити його самолюбство постійними проханнями про допомогу, щоб утримати його. Якщо хлопець не може впоратися з тим, наскільки ви круті, то проблема у ньому, а не у вас.

Страх, що ваші близькі його не полюблять

Коли любите людину, хочеться, щоб інші, особливо близькі й важливі для вас люди, розгледіли в ньому те, що побачили ви. На жаль, подругам або родичам він може здатися посереднім, недостатньо успішним або негідним вас, але ви не зобов’язані їх переконувати. Ніхто не повинен виправдовувати свої стосунки. Ви не можете змусити всіх полюбити вашого хлопця, але маєте право вимагати щонайменше поваги. Довіряйте своєму здоровому глузду — якщо переконані, що вибрали хорошу людину, не давайте чужим думки підірвати свою впевненість.

Страх помилитися

Страх помилитися з вибором, розчаруватися у стосунках, прийняти партнера за того, ким він не є, може з’явитися як в самому початку вашого знайомства, так і через роки. Найстрашніше почуття — зрозуміти, що даремно витратили стільки часу та енергії.

Цей страх такий же деструктивний, як боязнь втратити партнера. Ви не можете бути впевненими, що проведете з цією людиною все життя. Але при будь-якому розкладі не розцінюйте час, прожитий з ним, як втрачений. Це досвід, з якого складається все життя і ваша особистість.

За матеріалами Укр.медіа.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини