Які продукти та речі до Нового року можна почати купувати вже зараз

Цього року, як і минулого, 31 грудня припадає на робочий день. Окремі компанії, можливо, і зроблять його вихідним, але багатьом доведеться по-чесному працювати, нехай і неповний день.

Тому залишати покупки на останні вихідні перед Новим роком навряд чи є сенс: черги будуть пекельними, а асортимент — мізерним. А дещо варто придбати заздалегідь. Наприклад, вже у цей уїк-енд, інформує Ukr.Media.

Овочі та фрукти

Все, що потрібно для олів’є, оселедця під шубою і інших салатів. Картопля, морква, буряк, цибуля, капуста (і звичайна, і пекінська) без проблем долежать до години Х. А в останні вихідні перед святом ви все, що потрібно, ще й зварити встигнете, щоб в останній день не витрачати на це час.



Яблука, груші, апельсини та інші фрукти теж є сенс купити заздалегідь. Три тижні вони протягнуть без проблем, якщо їх правильно зберігати. А ось зелень, огірки і помідори зараз купувати не радимо: зів’януть. Мандарини теж краще купити пізніше, хоча б за тиждень-півтора. Як і банани — навіть якщо вони зовсім зелені, дозріють вони набагато швидше, ніж за шість тижнів.

Заморозка

Наприклад, крабові палички, якщо ви полюбляєте салат з ними. А ще — морозиво на десерт, ягоди для випічки і коктейлів, гриби для начинок і запікання, тісто для тістечок і тортів, креветки та інші морепродукти. Перед самим святом вибір буде вже небагатий.

Яловичина

Тільки якщо йдеться про заморожене м’ясо. Наприклад, тушка гусака або качки, свиняча вирізка або стейки, свинячі ніжки або хвости для холодцю. М’ясо, звичайно, краще купувати парне, але перед Новим роком знайти гарний шматочок буде складно. До того ж символ наступного року — білий бик — до яловичини на столі поставиться неприхильно.

А ось риба — не варіант. Велика ймовірність, що після розморожування рибина просто розвалиться на шматки.

Консерви

Горошок, кукурудза, гриби, оливки, огірочки для салатів, консервовані фрукти — це все зберігається без проблем дуже довго. До того ж консерви у жерстяних банках досить важкі, тому за один похід до магазину можна усе і не подужати.

Майонез і спеції

Або рослинна олія, якщо збираєтеся робити соус самі. Майонез та інші заправки відмінно збережуться до свята навіть поза холодильником. Перевірте також запаси спецій: перець, коріандр, куркума, каррі часто потрібні, а закінчуються раптово. Як і розпушувач тіста, ваніль, інші смаколики для випічки, і навіть борошно.

Копчена ковбаса

У вареної ковбаси навіть у вакуумній упаковці шансів долежати до свята немає. Тому краще все ж таки відкласти її покупку ще на чотири-п’ять тижнів мінімум. Варено-копчені делікатеси теж краще вибрати пізніше. А ось сирокопчену ж ковбасу можна купити і зараз. Правда, вона теж може до свята не дожити, є ймовірність, що домочадці не зможуть стриматися і з’їдять її.

Ікра

Хоч у жерстяних банках, хоч у пластикових упаковках — головний святковий делікатес не зіпсується за кілька тижнів до свята. Тільки не купуйте ікру незрозумілого походження: може виявитися, що вона свідомо несвіжа, а то й зіпсована.

Яйця

Курячі, перепелині — нема різниці. Якщо зберігати яйця правильно, вони і місяць пролежать на полиці холодильника без будь-яких проблем. До свята вони напевно подорожчають, тож перевіряйте термін придатності (особливо у перепелиних яєць!) і сміливо закуповуйтесь.

Безалкогольні напої та солодощі

Вода, сік, газована вода — раз на рік можна побавити себе навіть колою. А також шоколад і цукерки. Головне — прибрати солодощі подалі від дітей. Інакше шансів вижити у соку і цукерок не буде.

Алкоголь

Це очевидно — він не псується. А вибір шампанського зараз все ж таки більш солідний, ніж буде ближче до свята: запаси магазинів неабияк зменшаться. Та й знижки на ігристе навряд чи будуть.

Інгредієнти для випічки

Якщо збираєтеся пекти торт, перевірте, що з інгредієнтів є вдома. Вершки, згущене молоко, м’які пастеризовані сири для крему, ваніль, желатин, розпушувач тіста, кондитерська посипка і кокосова стружка — такі речі мало у кого є на кухні постійно. А борошно, вершкове масло і цукор зазвичай закінчуються у найбільш невідповідний момент.

Оселедець

Якщо збираєтеся робити “шубу”, то головний інгредієнт салату можна запасти заздалегідь. Але купувати варто тільки цілі тушки, герметично упаковані у пластикову банку з розсолом. Такий оселедець пролежить у холодильнику без будь-яких проблем і два місяці.

Серветки, фольга, пергамент

А також рукав для запікання, святковий декор для столу: свічки, наприклад. Загалом, все те, що напевно знадобиться під час приготування і сервірування. Перевірте, чи усього у вас вдосталь, і чи не доведеться ставити на стіл різномастий посуд.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини