Якщо ви робите у Фейсбуці ці 10 речей – у вас проблеми з самооцінкою!

Нині все наше життя ділиться на два періоди: до Фейсбуку і після. 

З кожним днем ця соцмережа все глибше проникає в наше життя. Це дуже зручно, щоб не втрачати зв’язку з друзями і близькими, дізнаватися новини, демонструвати свої смаки і уподобання…

Але дослідження показують, що вплив соцмереж на наше набагато більший, ніж може здатися,пише Cultura Colectiva.



Одне з нових захворювань нашого століття — залежність від соцмереж та інтернету вцілому. Однак з 1350 мільйонами користувачів і 70 мовами Фейсбуку точно не світить втратити популярність.

За словами фахівців, поведінка людини у Фейсбуці говорить про неї набагато більше, ніж всі її записи на стіні разом узяті. Так що зверніть увагу — раптом ви теж не замислюєтеся над цими діями?

Отже, ось 10 ознак того, що ви не впевнені в собі і володієте заниженою самооцінкою:

1. Занадто багато селфі

Вчені з Університету Брунеля в Лондоні виявили, що люди, які публікують більше двох селфі в день, мають занижену самооцінку. Лайки і коментарі під автопортретом тішать їх самолюбство і допомагають їм подолати невпевненість у собі.

2. Перепости

Коли ви робите перепост записів або картинок з натяком на якусь ситуацію, це теж свідчить про невпевненість і низьку самооцінку. Це показує, що у вас бракує сміливості говорити про проблему безпосередньо.

3. Меми

Велика кількість мемів, створених іншими людьми, свідчить про бажання підлеститися до колективу.

Людина, яка не впевнена у власному почутті гумору, намагається таким способом підтримати ілюзію спілкування.

4. Занадто багато «друзів»

Дослідження показують, що статистика Фейсбуку не має відношення до реальності. Велика кількість друзів не говорить про популярність і вже тим більше про широке коло спілкування. Якщо ви додаєте в друзі тих, з ким особисто не знайомі, це свідчить про прагнення привернути до себе увагу.

5. Занадто часті пости про свої успіхи.

Немає нічого поганого в тому, щоб повідомляти друзям про свої досягнення. Але, якщо ви робите це занадто часто, то плутаєте успіх та популярність. Це означає, що без стороннього визнання ви не в змозі адекватно оцінити своє життя.

6. Хвастощі матеріальними здобутками.

Гроші і речі не визначають якостей людини. Якщо ви занадто часто хвалитесь обновками, це говорить про те, що у вас проблеми з самооцінкою.

За такими постами помітне відчайдушне бажання завоювати визнання не своїми якостями, а своїми купівельними можливостями.

7. Фотографії їжі.

Якщо ви викладаєте фотографії страв до, під час і після їжі, то у вас точно низька самооцінка. Це означає, що ви не можете насолодитися миттю, не отримавши визнання зі сторони.

8. Дотримання закликів типу «лайк і репост».


Такі заклики безпосередньо розраховані на незрілих користувачів з низькою самооцінкою. Коли ви лайкаєте щось лише тому, що вас про це прямим текстом попросили, це означає, що вам складно налагоджувати контакти з людьми за межами соцмереж.

9. Коментарі або лайки до власних постів.

Ті, хто коментує і лайкає власні пости, демонструють не тільки нарцисизм, але і невпевненість в собі.

Вони намагаються підкріпити власну думку, тому що не впевнені в її цінності.

10. Участь у флеш-мобах.

«10 головних книг», «7 чорно-білих фото», обливання крижаною водою і сотні подібних акцій та флеш-мобів регулярно накривають Фейсбук та інші соцмережі. Незважаючи на їх популярність, в них беруть участь переважно ті, кому потрібно постійно перебувати в центрі уваги.

Візьміть контроль над соцмережею в свої руки — не дозволяйте їм контролювати вас!

За матеріалами

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини