Інша Коко Шанель

Жінка, яка зробила неймовірний внесок в історію моди. Жінка, чиї фрази не втрачають актуальність і їх цитують по сьогоднішній день. Жінка-революція, яка змінила стандартне бачення жіночої моди — Габріель Коко Шанель. 

Усі знають Шанель й уміло користуються її висловами, та чи знають, як вона саме стала такою успішною? Скільки труднощів довелось їй подолати, аби стати еталоном моди?
Габріель Коко Шанель народилася 19 серпня 1883 року у французькому місті Сомюре. Відомо, що мати Коко померла при пологах. Коли дівчинці було 12 років, її та ще чотирьох братів і сестер залишив батько, тому деякий час вони проживали в притулку. Життя вчило майбутню ікону моди бути сильною, збиваючи її з ніг та підкидаючи на життєвий шлях різні перепони. Зокрема, у 18 років дівчина працювала продавчинею в магазині одягу, а у вільний час співала в кабаре з піснями “Ko Ko Ri Ko” та “Qui qu’a vu Coco”, звідки, власне, і отримала собі прізвисько на все життя — Коко. Однак є  ще одна версія імені: батько свою дочку за маленький зріст і худорлявість кликав курчам, і коли Габріель вирішила взяти собі псевдонім, згадала про своє дитяче прізвисько.

Та це лише загальні штрихи біографії Коко Шанель, я ж пропоную вам почитати цікаві факти про цю визначну жінку. Шанель починала, як продавчиня у маленькому магазинчику. Першим хобі Коко було проектування капелюшків. Вона робила їх нестандартними та химерними, що полюбилося модницям Парижа. У 1910 році дівчина відкрила власний магазин.
Коко ніколи не була заміжня. Хоча романів за її життя було достатньо: роман з німецьким офіцером, який допоміг звільнити її племінника з фашистського полону; роман з одним із російських великих князів, який змусив її більш уважно поставитися до деталей російського народного костюма, мотиви якого з’явилися в її фасонах, також стосунки пов’язували її з французьким поетом-містиком П’єром Рівером. Ба більше, до неї залицявся герцог Вестмінстерський: коли той попросив її руки, вона з притаманною їй прямотою та іронією відповіла: “На світі повно всяких герцогинь, але тільки одна Коко Шанель”.

Сам Пікассо назвав її “найбільш розважливою жінкою на світі”. Коко Шанель ввела в моду засмагу. Хоча це сталось зовсім випадково, бо жінка всього лише обгоріла на сонці під час подорожі на круїзному лайнері, проте громадськість одразу підхопила новий тренд.
Чому саме Chanel № 5? Певно, будете здивовані, але Коко не винахідниця цього аромату. Парфюмер Ернест Бо створив цей запах для неї. Точніше він придумав 10 зразків і представив їх жінці. Вони були пронумеровані від одного до п’яти і від 20 до 24. Вона вибрала номер п’ять. Існує чутка, що ці парфуми, по суті, є результатом лабораторної помилки. Заступник Бо додав дозу альдегіду в кількості, яку раніше не використовували. (До речі, Chanel № 5 були був улюбленим ароматом Мерлін Монро).

Коко Шанель обожнювала кишені, саме вона ввела їх і в жіночу моду, оскільки довший час вони вважались чоловічим елементом в одязі. У Шанель була дуже витончена фігура, проте дивним фактом залишається те, що вона не любила оголені коліна, тому ідеальною довжиною Chanel вважається елегантна довжина трохи нижче коліна.
Маленьке чорне плаття в минулому – уніформа паризьких продавчинь. Понад 30 років Коко Шанель проживала в готелі Ritz і вважала його своїм домом.  Коко не розлучалася з ножицями, вони завжди були при ній – у сумочці або на мотузочці на шиї. Одного разу на прийомі вона буквально пошматувала вбрання однієї зі своїх манекенниць, яка з’явилася туди в платті від іншого відомого кутюр’є.
Шанель не любила неділю. Бо цей день – вихідний, і ніхто не хотів працювати. Модельєрка не любила коштовнсті:
“Я не люблю коштовності заради коштовностей, діамантові сережки або нитки перлів, які виймають з сейфу, щоб похизуватися в них ввечері, а потім кладуть назад в сейф; і які найчастіше належать якомусь акціонерному товариству. Прикрас повинно бути багато. Якщо вони справжні, це віддає хвастощами і поганим смаком. Я роблю фальшиві і дуже красиві. Вони навіть красивіші за справжні».

Винайшла сумки з довгими ручками. Раніше жіночі сумки були дуже незручними, ридикюлі можна було носити тільки в руках. Уперше ці аксесуари стали зручними: їх почали носити через плече. За словами Коко Шанель, вона шукала натхнення у гардеробах чоловіків, з якими мала романи.  Шанель ніколи не малювала ескізи, вона відпрацьовувала свої ідеї на манекенницях.
Велика жінки, революціонерка, французька ікона стилю та світового кутюр’є говорила:



“Якщо ви народилися без крил, не заважайте їм рости”.

За матеріалами Центральний.

Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини