Ходити й бігати босоніж травою не лише приємно, а й корисно.
Ходьба босоніж на свіжому повітрі може полегшити все – від хронічного болю до безсоння, стверджують експерти. Для цього є наукова причина: прямий контакт шкіри із землею – ця практика називається заземленням – значно покращує здоров’я. Коли шкіра торкається землі, вона поглинає вільні електрони, які нейтралізують шкідливі вільні радикали в організмі.
Про користь ходьби босоніж експерти розповіли Womans World, пише ТСН
Що керує нашим тілом
“Нашим тілом керують електричні заряди навіть більшою мірою, ніж хімічні речовини й гормони”, – пояснює фізик Гаетан Шевальє, доктор філософії, провідний дослідник у галузі заземлення та директор Інституту заземлення. Вчений вважає, що нам потрібні вільні електрони так само, як й інші поживні речовини. Це страхування від запалень. Справді, дослідження свідчать, що від 20-ти до 30-ти хвилин заземлення знижують маркери запалення. В іншому дослідженні люди повідомляли про значне зменшення хронічного болю та покращення сну після практики заземлення.
Щоранку виходьте босоніж на вулицю
Фото: Credits
Босі ноги є найкращими провідниками електронів, тому що часточки проникають через подушечку стопи та досягають основи черепа. І, за словами Шевальє, ранній ранок і вечір — оптимальний час, щоб вийти босоніж на вулицю та попрактикуватися в заземленні.
Рівні електронів на поверхні зазвичай вищі, коли сонце не перебуває просто над головою, стверджує Шевальє. В цей час електрони легше потрапляють у тіло з росистої трави, ніж із сухої, через мінерали-провідники, розчинені в конденсаті землі. Поворушіть пальцями ніг на галявині, насолоджуючись сніданком на свіжому повітрі.
Обійміть дерево
Є безліч переваг відпочинку на природі, але коли ви наближаєтеся до дерев, переваги збільшуються: час, проведений поряд із ними, знижує рівень гормонів стресу та кров’яний тиск. І заземлення – можливий чинник. Дерева самі собою живі; на відміну від провідників, як-от каміння, вони фактично зберігають глибокі резервуари заряду, що вільно передаються через дотик. Навіть секунди прямого фізичного контакту – з будь-якою частиною тіла – приносять користь. Так само, як коротке тренування може допомогти з балансом калорій, коротка сесія заземлення може покращити електричний баланс і суттєво вплинути на ваше здоров’я.
Купіть взуття з м’якою шкіряною підошвою
Коли дощовий день змушує вас сидіти вдома, поміркуйте про те, щоб зміняти свої кросівки або туфлі на взуття з м’якою підошвою, наприклад, мокасини. Причина? Синтетичні матеріали, як-от неопрен, який зазвичай використовується у кросівках, є ізолювальними і не проводять заряджені частинки, а м’яка шкіра проводить майже так само добре, як наша власна. Товстіші жорсткі шкіряні підошви, наприклад, на класичних туфлях, проводять заряд не так добре. Ви заземлюватиметеся кожного разу, коли наступите на необроблений камінь або бетонну підлогу – скажімо, в підвалі чи гаражі – або на вулиці на тротуарах і кам’яних доріжках, на додаток до трави, піску та бруду.
Якщо вас не дуже переконали аргументи, і теорії вільних електронів видаються вам сумнівними, просто згадайте про те, як чудово було в дитинстві бігати босоніж по траві, як багато позитивних емоцій може принести прогулянка берегом річки або газоном у парку. Зрештою, терапевтичний потенціал позитивних емоцій ні в кого сумнівів не викликає.