Раніше у нас діяла заборона на купівлю електроенергії з Росії та Білорусі. Після прийняття поправки до законодавства вона зникла.
Каже Gazeta.ua експерт із енергетики Юрій Корольчук.
“Нафтогаз” почав купувати енергію у Білорусі настільки швидко, що складається враження про лобізм з боку Геруса.
Швидше за все, був факт змови з боку великих компаній, а Герус просто виступив представником їхніх інтересів. Адже купляти електроенергію у Росії чи Білорусі дешевше десь на 30 відсотків, ніж виробляти її в Україні. Це йде у розріз із державними інтересами та споживачами, бо робить українську електричну галузь заточеною на імпорт. Виробляючи електроенергію у нас, ми підтримували б національного виробника, формували робочі місця, податки, соціальну стабільність. “Нафтогаз” як державна компанія мав би опікуватись саме пріоритетами України. Проте вони поставили фінансову вигоду вище”, – пояснює експерт.
Імпорт почала компанія “Юнайтед Енерджі”. Вона завжди більше асоціювалась із російським ринком, вважає Юрій Корольчук.
“Вона була прокладкою, через яку група “Приват” Ігора Коломойського проганяла газ з Укрнафти на “Дніпроазот”. Зараз її виокристовують для поставок електроенергії з Росії в Україну. Зараз маємо ситуацію, коли Коломоський за допомогою свого лобіста Геруса виторгував собі вигідніші умови ведення бізнесу. У цьому питання є політичний та економічний аспекти. Якщо загальною лінією держави ми обираємо зменшення енергетичної залежності від РФ, її треба притримуватись у всіх напрямах. Зараз у газовій сфері “Нафтогаз” демонстративно відкидає купівлю газу у Росії, проте не гребує електроенергією. Якщо ж ставимо у пріоритеті економічний аспект, треба усюди прибрати заборони. Але це гратиме на руку великим підприємствам і шкодитиме державі”, – додає експерт.
Додавайте "Шляхту" у свої джерела Google Новини