День осіннього рівнодення 2020 року настане 22 вересня о 16.30 за Києвом. Дата свята щороку різна. Так, цього дня центр Сонця перетинає небесний екватор і переходить із північної півкулі до південної.
День і ніч зрівняються, а потім ніч почне наступати на день. Для наших пращурів свято мало велике значення: воно означало прощання з минулим і вшанування померлих. Детальніше про осіннє рівнодення та його традиції пише OBOZREVATEL.
Традиції та забобони в День осіннього рівнодення
- Починаючи з осіннього рівнодення у слов’ян починався місяць Радогощ, або Таусень – присвячений язичницькому богу Велесу.
- Саме свято традиційно гуляли два тижні – тиждень до і тиждень після. Багато обрядів було пов’язано з омиванням: наші предки вірили, що в цей період вода наділена особливою силою, дітям дарує здоров’я, а дівчатам – красу.
- Люди приходили до могил померлих, щоб прибрати і прикрасити їх. У селах влаштовували бенкети. Щоб нагодувати предків, виставляли молоко, масло, сир, сир, ягоди, пироги з капустою.
- Господині обов’язково пекли до свята пироги з капустою і брусницею і пригощали ними гостей.
- Після хрещення Русі осіннє рівнодення замінили християнським святом Різдва Пресвятої Богородиці. Однак багато забобонів збереглися в народній традиції.
- Так, наприклад, вважалося, що зірвана на рівнодення горобина захищає дім від нечистої сили, тому брості горобини з листям викладали між віконними рамами.
Що потрібно зробити в День осіннього рівнодення
За повір’ям, в осіннє рівнодення відкриваються ворота небес, тому цей час ідеальний для прохань і молитов. Також вважається, що все заплановане в цей день обов’язково збудеться.
Астрологи рекомендують позбутися всього непотрібного, що заважає йти вперед: речей, людей, стосунків. Корисно зробити генеральне прибирання вдома, викинувши весь непотріб.
Прикмети в осіннє рівнодення
- Багато ягід у гронах горобини – до суворої зими.
- У День осіннього рівнодення стоїть сонячна погода – осінь буде погожою, дощі і холоди прийдуть нескоро.
- Птахи відлітають у теплі краї – до ранньої зими з міцними морозами.
Що не можна робити в осіннє рівнодення
- Починати нові справи – вони не принесуть успіху. Краще підбийте підсумки, приділіть час здоров’ю і духовному життю.
- Лаятися, сваритися, кричати, конфліктувати – інакше порушите баланс добра і зла.
- Бути в поганому настрої і допускати сумні думки – не відлякайте від себе добробут.